Ból prawej nogi, napięte mięśnie

11 odpowiedzi
Dzień dobry, od tygodnia mam problem z prawą nogą, mięśnie sa cały czas napięte i sprawia to lekki ból. m Około 3 tygodni temu spuchła mi też cała kostka u tej samej nogi. Martwi mnie to tym bardziej, że nie odniosłam w ostatnim czasie jakiegokolwiek urazu, stłuczenia. Nie ćwiczyłam intensywnie, także mogłabym naciągnąć mięśnie. Do jakiego lekarza powinnam się zwrócić?
Zdecydowanie do chirurga, bo jeżeli to nawet nie jest schorzenie chirurgiczne to przy najmniej będą wykluczone takie schorzenia, które są najczęściej dość niebezpieczne.

Mogą to być zmiany przeciążeniowe lub zakrzepowe zapalenie żył głębokich
Poradni Chirurgiczna
Dzień dobry.

Może to być przeciążenie stawu lub początek choroby stawów, należy skonsultowac sie z reumatologiem i ortopedą

Dr Szczęśniak
Do chirurga, ew. do chirurga naczyniowego.
Powinna Pani zgłosić się do chirurga naczyniowego/izby przyjęć chirurgicznej, należy wykluczyć zakrzepicę żył kończyn dolnych, w dalszej kolejności inne choroby. Może też być przyczyna ortopedyczna. Na odległość nie jestem w stanie bardziej pomóc. Pozdrawiam serdecznie!
W pierwszej kolejności powinna Pani odwiedzić chirurga. Pozdrawiam.
to pytanie do ortopedy
na samym wstępie muszę zaznaczyć, że nie udzielam porad nie widząc pacjenta. Aby dokładnie ocenić stan zdrowia należy zbadać pacjenta. Opisany problem może dotyczyć zwyrodnienia kręgosłupa lub zapalenia stawów. należy zgłosić się do chirurga. Pozdrawiam Janusz Kmiecik
proponuję zgłosić się do ortopedy
Witam, myślę że powinna się Pani skonsultować w pierwszej kolejności z lekarzem rodzinnym który zdecyduje czy wymaga Pani opieki ortopedy, czy naczyniowca. Pozdrawiam.
Do poradni rejonowej. Możliwe, że doszło do powstania zakrzepicy żylnej. Trzeba zlecić odpowiednie badania.