Ból prawej dłoni oraz pod pachami

7 odpowiedzi
Mam 23 lata, bardzo często przy przeziębieniach czy grypach wyskakują się węzły chłonne na szyi, a oprócz tego od około miesiąca czasami czuje ból pod pachami a także swędzenie (np. przy dotykaniu przy myciu bądź używaniu antyperspirantu). Również ostatnio dokucza mi ból w prawej dłoni przy takich czynnościach jak np. przesuwanie krzeseł. Czy powinnam zgłosić się na jakieś badania, jeżeli tak to jakie. Z góry bardzo dziękuje za wszelkie porady.
Witam
Może być kwestia odporności. Często węzły chłonne są żródłem kolejnej infekcji. Trzeba wyleczyć i podnieść odporność. Pod pachami może być zmiany grzybiczne, Trudno powiedzieć bez badania. Zapraszam na wizytę lekarską.

Wiele zagadnień To nie jest jedno pytanie, Węzły chłonne na szyj mają prawo "wyskakiwać" przy infekcjach, częściej wirusowych. Ale może należało by zrobić wymaz z gardła, czy nie jest Pani nosicielem np gromkowca. Ból pod pachami i sędzenie może być spowodowany alergia na antyspirant. Prawa dłoń może być wynikiem przeciążenia od pracy muszką jeżeli pani duzo tak pracuje. Dłoń wymaga raczej fizjioterapii.
Ale całość może też świadczyć o jakieś infekcji przewlekłej np pasożytach.
Ja namawiam pacjentów do REGULARNEGO ODROBACZANIA SIĘ.
Generalnie jest to parę tematów .
Wymaga to bliższego przyjrzenia się przed zleceniem badań.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Prosze wykonac morfologie krwi i wybrac sie do lekarza.
Podane przez Panią objawy wymagają sprawdzenia stanu zdrowia. Przede wszystkim podstawowe badania laboratoryjne- jak morfologia krwi z rozmazem, Badanie ogólne moczu. Obraz morfologii rozstrzygnie stan białych ciałek krwi(leukocytów) i da odpowiedź jakie mogą być chorobowe przyczyny powiększonych węzłów szyjnych i pachowych (ból, dyskomfort pod pachami) . Uspokoję Panią ,że powiększanie się węzłów chłonnych podczas infekcji- jest sprawa normalną (fizjologiczną). Natomiast ból prawej dłoni- jest prawdopodobnie związany z zaburzeniami w obrębie cieśni nadgarstka-czyli zacząć prosze od konsultacji u ortopedy. Dziękuje za ciekawe pytania. Życzę zdrowia!
Odczynowe powiększenie węzłów chłonnych przy inf. górnych dróg oddechowych jest typowym objawem i nie powinno budzić niepokoju.
Z pozostałymi zmianami jeśli uciążliwe powinna się Pani zgłosić do lekarza.
Witam Proszę wykonać OB CRP morfologię i poziom Vit D3, zastosować kremy nawilżające skórę zobaczymy co daj pozdrawiam