Ból podczas stosunku

3 odpowiedzi
Dzień dobry. Jestem kobietą w wieku studenckim i mam pewnie dość pospolity problem ze współżyciem. Około dwa lata temu pojawiły się u mnie bóle i delikatnie pękające wejście do pochwy podczas stosunków. Libido również systematycznie się obniżało a w ostatnim czasie stałam się osobą aseksualną. Nie tak dawno byłoby to dla mnie nie do wyobrażenia. Dodam też, że brałam tabletki antykoncepcyjne, które odstawiłam półtora roku temu. Nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie, ale dopiero pół roku temu w ogóle zaczęłam krwawić. Byłam u dwóch ginekologów i powiedzieli, że albo mam za wąskie wejście do pochwy, albo coś z moim partnerem jest nie tak i najlepiej, żebym z nim zerwała. Używanie lubrykantów, które mi polecili spowodowało dodatkowe pieczenie. Cytologia nie wykazała nic poważniejszego. Badanie poziomu hormonów wykazało podwyższoną prolaktynę i TSH 4.1 mIU/L. Polecono mi powtórzyć badania, ale za kilka miesięcy. Skończyły nam się pomysły jak rozwiązać ten problem na własną rękę i po prostu zastanawiam się, czy jest w ogóle sens, żeby przychodzić z tym do jakiegoś specjalisty. Już nawet nie bardzo wiem jakiego. Ginekologa? Seksuologa? W każdym razie będę wdzięczna za każdą radę. Pozdrawiam
Niestety . Problem jest złożony i w dwóch zdaniach nie sposób dać recepty .Wizyta konieczna . Może niejedna ... Pozdrawiam !

TSH jest niepprawidlowe, nalezalo by sprawdzic hormony obwodowe i przeciwciala. Co do reszty watpliwosci natury anatomicznej potrzebne jest badanie ginkologiczne
oczywiście! jest wiele do zrobienia! zarówno na polu typowej ginekologii, endokrynologii, ginekologii estetycznej i seksuologii!!! proszę się nie poddawać!