Ból po zjedzeniu pomidora i banana.

4 odpowiedzi
Witam. Pytanie dotyczy mojego 9 letniego syna. Zaczne od tego, ze nigdy nie było u niego zadnych problemów z alergia pokarmową. Od niespełna 2 miesiecy po zjedzeniu banan lub pomidora dostaje boleści (bol raczej piekacy) biegnacej od klatki piersiowej do pępka. Ponadto odzczuwa ścisk w gardle. Ból ten utrzymuje sie nawet do 2 h po zjedzieniu banana czy pomidora. Jestm bardzo zaniepokojona gdyz do tej pory jadl banany ipomidory i nie było zadnych problemów tego typu. Gdzie powinnam zacząc? dodam ze mieszkamy za granica i zobaczenie sie ze specjalista graniczy z cudem. czy to moze być alergia? Dziekjuje za odpowiedź.
Trudno ocenić, wskazana konsultacja u lekarza podstawowej opieki / rodzinnego

Dzień dobry, proponuję odstawić na razie pomidory i banany. Alergia lub nadwrażliwość na pewne pokarmy może się pojawić w każdym wieku. Wskazane wykonanie badań w poradni alergologicznej.
Pozdrawiam
Proszę do mnie napisać na darmowy portal : forum.parenting.pl/pytania-do-pediatry

Pozdrawiam szybko odpowiem pomoge
witam
należy wykonać podstawowe nadania w kierunku alergii na w/w pokarmy, dodam, ze bardzo rzadko jest alergia selektywna na dany pokarm - częściej są to rekacje krzyżowe do alergenów pyłkowych, wymagany jest dokładny wywiad, czy w końcu badanie gastroskopowe z pobraniem wycinka.