ból po prawej stronie klatki piersiowej

4 odpowiedzi
Dzień dobry,
Od roku choruję na refluks i też od roku mam bóle w klatce po prawej stronie od mostka, tak trochę jakby w piersi też, bywały okresy że ból był tak palący że jeździłam na ostry dyżur, boli mnie nawet przy dotyku. Kilka razy miałam robione rtg - nic nie wykazało, w usg piersi też nic, czy powinnam zrobić tomograf? (choć w ciągu roku miałam w sumie 7 różnych rtg i trochę się boję kolejnego naświetlania), rtg płuc miałam w sumie 3 razy - czy mogę być pewna że tam nic nie ma i ból może być od refluksu? pozdrawiam
Dzień dobry.
Z badań obrazowych proszę raczej rozważyć te nakierowane na diagnostykę tkanek piersi jak mamografia (niestety z promieniowaniem rtg), USG piersi lub MRI tomografia rezonansu magnetycznego, jako bardzo dobre badania w diagnostyce tkanek miękkich. Najważniejsze jest jednak wywiad i badanie przedmiotowe doświadczonego lekarza, które stanowią 90% skutecznej diagnostyki.
Z poważaniem Grzegorz Kierzynka

Badanie dla oceny tego co się dzieje w przełyku - to gastroskopia z pobraniem wycinków ze ściany. Nie wiem co miałoby dać badanie RTG?
Opisywany przez Panią ból może sugerować stan zapalny żołądka, refluks żołądkowo-przełykowy, lub przepuklinę rozwodu przelykowego. Dobrze byłoby zrobic rtg Górnego odcinka przewodu pokarmowego z kontrastem
bez badania trudno odpowiedzie na Pani pytanie.