Ból po EPS

5 odpowiedzi
Dzień dobry, 3 miesiące temu miałem badanie EPS, dojście przez żyłę udową.
Mam cały czas ból w miejscu wkłucia, oraz miejscach gdzie koszulki naczyniowe były prowadzone. Boli mnie to szczególnie jak coś dźwignę i spodnie są ściślejsze. Co mogę zrobić, by ten dyskomfort minął?
Będę wdzięczny za odpowiedź.
Ból przy dostępie udowym przy EPS nie jest typowym. Należałoby zrobić USG naczyń pachwiny w celu wykluczenia przetoki / tętniaka rzekomego .
Pozdrawiam

Dzień Dobry,
W pierwszej kolejności proponuję wizytę u lekarzy wykonujących EPS aby sprawdzili san miejscowy, jeśli on nie będzie budził wątpliwości, to zapewne proponowałbym konsultację chirurgiczną/USG w celu wykluczenia przepukliny.
Pozdrawiam
Jan Biegus
Witam. Niestety poza leczeniem objawowym nie jest Pan w żaden sposób samodzielnie wpłynąć na zaistniały problem. Proponowałbym wizytę u lekarza w celu oceny miejsca wkłucia.
Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry! Powinien Pan przede wszystkim udać się do lekarza, najlepiej tego, który wykonywał badanie, ewentualnie chirurga, żeby obejrzał miejsce wkłucia i wykluczył powikłania naczyniowe, przede wszystkim obecność tętniaka rzekomego. Jeśli nic poważnego nie zostanie stwierdzone, będzie można zalecić leki działające miejscowo, łagodzące objawy.
Dzień dobry! Po 3 miesiącach ból powinien ustąpić. Proszę zrobić USG doppler aby ocenić czy nie doszło do miejscowych komplikacji naczyniowych związanych z nakłuciem żyły udowej (tuż obok przebiega tętnica udowa), mógł zostać także podrażniony nerw udowy.
Pozdrawiam.
Dr med. Michał Tomaszewski
KARDIOLOG