ból ostrogi piętowej

3 odpowiedzi
witam. od 3 lat mam ostrogi w obydwóch piętach. po 4 razy w roku robie ultradzwieki, laser,prądy i nic.teraz fala uderzenioowa 4x, i krioterapia. I NIC. bardzo bola mnie pięty. nie moge chodzic.dodam, ze zabiegi płace prywatnie, bo na fundusz mam raz w roku. nie wiem co dalej robic? jestem z okolic Częstochowy, moze jest jakis lekarz, ktory wie jak to wyleczyc? zebym mogła zyc bez bólu. pozdrawiam
Jeśli nie pomaga leczenie zachowawcze, może trzeba pomyśleć o leczeniu operacyjnym ???

Dzień dobry!

Problem tzw. ostrogi piętowej ma przyczyny biomechaniczne. Bardzo ważna jest indentyfikacja przyczyny. Nie obejdzie się bez zbadania osobistego przez ortopedę.

Leczenie "ostrogi" to temat trudny i nie ma jednego dobrego sposobu. Koniecznie trzeba zbadać stopę, całą kończynę dolną, zapoznać się ze stylem życia, stosowanym obuwiem, historią leczenia itd.

Bardzo często stosowane są ćwiczenia, zmiana obuwia, wkładki, taping, terapia manualna, fizykoterapia i miejscowe podawanie leków. Wybrany plan leczenia zależy od przyczyny oraz etapu choroby.

Pozdrawiam,

Piotr Staszczuk
Sugeruję wizytę: - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Leczenie ostrogi piętowej nie jest prostym zagadnieniem i jednorazowa terapia może nie pomóc. W zależności od zaawansowania choroby stosuje się ćwiczenia wzmacniające rozścięgno piętowe, masaż, wkładki korekcyjne mające istotny wpływ na biomechanikę stopy. Leczenie faramakologiczne czyli leki przeciwzapalne, injekcje sterydowe lub dedykowanego kwasu hialuronowego. W ostateczności leczenie operacyjne.
Życzę zdrowia.