Ból oka w 1,5 roku po laserze na siatkówkę

4 odpowiedzi
1,5 roku temu miałam zabieg laserowania zmian degeneracyjnych na obwodzie siatkówki w obu oczach. Od tego czasu mam problem z jednym okiem - lewym. Oko jest suche, produkuje bardzo mało łez (przy czym to prawe produkuje łzy normalnie), powieka na nim "jakby przestała pasować" do jego rozmiarów, ociera się o gałkę oczną, jest taka jakby sztywna, twarda u góry, oko też wydaje mi się jakieś większe niż do tej pory. Specjaliści u których byłam właściwie nie doszukali się jakichś większych patologii w oku, oprócz oczywiście zespołu suchego oka i ewentualnie jakichś "spraw nerwowych" typu drgająca powieka. Leczę suche oko kroplami nawilżającymi bez konserwantów, używam ściereczek do powiek leczących nużeńca (bo i takie podejrzenie padło), ale poprawa jest bardzo nieznaczna. Oko boli przede wszystkim na powiece - wtedy ten ból jest taki palący, przeszywający, neuropatyczny, ale bywa, że boli mnie cała gałka oczna, oczodół a nawet nad oczodołem i promieniuje w tył głowy i okolice nosa. Nie wiem co mi jest, bo nikt niczego konkretnego nie wykrył, a problem pozostał. Bardzo proszę o poradę, co mi może być, lub zasugerowanie jakiegoś dobrego ośrodka, gdzie mogłabym liczyć na kompleksową diagnostykę i pomoc - może być to ośrodek komercyjny. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Szanowna Pani, objawy przez Panią zgłaszane są najprawdopodobniej związane z zespołem suchego oka, u którego podłoża może leżeć wiele przyczyn. Niestety dolegliwosci te są trudne do leczenia. Sugeruje dokładne badanie okulistyczne.

Dziękuję za pytanie. Przepraszam za brak kontaktu, wynikało to zobowiązań zawodowych. Proszę o informację, czy nadal chce Pani uzyskać odpowiedź.

Pozdrawiam Serdecznie
Dzien dobry. Warto ponownie zbadac oczy zeby ocenic wydzielanie lez i potwierdzic zespol suchego oka. Wzielabym pod uwage sprawy neurologiczne i zrobila szersza diagnostyke. Niezaleznie od wszystkiego nalezy zaczac od dokladnego badania okulistycznego.
Witam trudno ocenić nie oglądając pacjenta .piszePani że stosuje Chusteczki na nuźeńca a nie czy to badanie było zrobione .Pronuje badanie w Pracowni Mikrobiologii na nużeńca . Gdyby było dodatnie tzn stwierdzono by nuźeńca trzeba dać specjalistyczne leczenie .pozdrawiam