Ból odcinka lędzwiowego

4 odpowiedzi
Witam niecałe trzy miesiące temu miałam wypadek samochodowy w tym mojego auta wjechała kobieta samochodem tego samego dnia nic mi nie było ale już w nocy miałam bardzo silny ból głowy i wymiotywałam udałam się na izbę przyjęć gdzie mi zrobiono prześwietlenie głowy i górnego odcinka szyjnego i stwierdzono stłuczenie głowy i skręcenie odcinka szyjnego kręgosłupa.Po tygodniu zaczęły boleć mnie plecy i lekarz prowadzący skierował mnie na prześwietlenie kręgosłupa podobno na zdjęciu wykazało że mam zwyrodnienia jakieś i nie zrośnięty ostatni kręg,plecy mnie bardzo bolą a na dodatek po dwóch miesiącach schylając sie nie mogłam wstać okazało się że odezwała się rwa kulszowa którą już miałam dwa razy dostałam na pogotowiu zastrzyk i tabletki gdzie ból trochę zmalał ale dalej mnie bolą te plecy, jest dzień że jest dobrze a teraz mam tak że w nocy spać nie mogę bo mnie tak bolą zarzywam tabletki przepisane przez lekarza MYDOCALM ale nie pomagają ortopeda dał mi na badanie RMi na fizjoterapię ale badanie mam na grudzień dopiero co w związku z tym mam robić proszę o pomoc
Badanie MR w takich przypadkach jest kluczowe. Jesli termin za długi, to jest w tej chwili wiele miejsc gdzie można je wykonać nawet za 300zł. Ono jest kluczowe dla postawienia rozpoznania, oceny rokowania i wdrożenia właściwego leczenia.

Niestety badanie MR jest konieczne istnieje ryzyko pourazowej dyskopatii. Do czasu wykonania badania pozostają leki przeciwbólowe z grupy NLPZ, sam Mydocalm, który rozluźnia mięśnie nie wystarczy. Warto też zgłosić się na fizjoterapię.
Witam, proponuję zrobić badanie rezonansu wcześnej , bez tego badania trudno powiedzieć do jakich uszkodzeń doszło
pozdrawiam
Piotr Winkler
Witam ,
Do wykonania badania rezonansu magnetycznego należy kontynuować leczenie przeciwbólowe i przeciwzapalne, które powinno być leczeniem skutecznym , czyli powinno istotnie złagodzić bóle co jest także bardzo ważne w leczeniu całej przypadłości.
Rafał Staszkiewicz