Ból odcinka lędzwiowego
4
odpowiedzi
Witam niecałe trzy miesiące temu miałam wypadek samochodowy w tym mojego auta wjechała kobieta samochodem tego samego dnia nic mi nie było ale już w nocy miałam bardzo silny ból głowy i wymiotywałam udałam się na izbę przyjęć gdzie mi zrobiono prześwietlenie głowy i górnego odcinka szyjnego i stwierdzono stłuczenie głowy i skręcenie odcinka szyjnego kręgosłupa.Po tygodniu zaczęły boleć mnie plecy i lekarz prowadzący skierował mnie na prześwietlenie kręgosłupa podobno na zdjęciu wykazało że mam zwyrodnienia jakieś i nie zrośnięty ostatni kręg,plecy mnie bardzo bolą a na dodatek po dwóch miesiącach schylając sie nie mogłam wstać okazało się że odezwała się rwa kulszowa którą już miałam dwa razy dostałam na pogotowiu zastrzyk i tabletki gdzie ból trochę zmalał ale dalej mnie bolą te plecy, jest dzień że jest dobrze a teraz mam tak że w nocy spać nie mogę bo mnie tak bolą zarzywam tabletki przepisane przez lekarza MYDOCALM ale nie pomagają ortopeda dał mi na badanie RMi na fizjoterapię ale badanie mam na grudzień dopiero co w związku z tym mam robić proszę o pomoc
Badanie MR w takich przypadkach jest kluczowe. Jesli termin za długi, to jest w tej chwili wiele miejsc gdzie można je wykonać nawet za 300zł. Ono jest kluczowe dla postawienia rozpoznania, oceny rokowania i wdrożenia właściwego leczenia.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Niestety badanie MR jest konieczne istnieje ryzyko pourazowej dyskopatii. Do czasu wykonania badania pozostają leki przeciwbólowe z grupy NLPZ, sam Mydocalm, który rozluźnia mięśnie nie wystarczy. Warto też zgłosić się na fizjoterapię.
Witam, proponuję zrobić badanie rezonansu wcześnej , bez tego badania trudno powiedzieć do jakich uszkodzeń doszło
pozdrawiam
Piotr Winkler
pozdrawiam
Piotr Winkler
Witam ,
Do wykonania badania rezonansu magnetycznego należy kontynuować leczenie przeciwbólowe i przeciwzapalne, które powinno być leczeniem skutecznym , czyli powinno istotnie złagodzić bóle co jest także bardzo ważne w leczeniu całej przypadłości.
Rafał Staszkiewicz
Do wykonania badania rezonansu magnetycznego należy kontynuować leczenie przeciwbólowe i przeciwzapalne, które powinno być leczeniem skutecznym , czyli powinno istotnie złagodzić bóle co jest także bardzo ważne w leczeniu całej przypadłości.
Rafał Staszkiewicz
Podobne pytania
- Moja córka jest zainteresowana prywatną wizytą najlepiej w piątek 16 września. Godzina obojętna. Chodzi o boreliozę.
- Dzień dobry, szukając ginekologa,który poprowadzi moją ciążę,trafiłam na Pani profil :) Czy przyjmuje Pani w Chorzowie,gdyż jestem z tego miasta i powiem szczerze najprościej było by mi korzystać z fachowej opieki na miejscu. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź.
- Witam, jestem w 31-wszym tygodniu ciąży. Od drugiego trymestru uczęszczam na zajęcia skierowane dla ciężarnych (3 razy w tygodniu). Cieszyłam się, że jestem aktywna w ciąży ale teraz nie wiem czy nie zaszkodziłam sobie. W 30-tym tygodniu moją uwagę zwrócił wygląd brzucha. Przy napięciu robi…
- witam serdecznie. wykonalam usg jam brzuszneji wykazalo ze mam kamien w woreczku zolciowym ktory ostatnio bardzo mi dokucza. wiem ze powinnam poddac sie zabiegowi. prosze uprzejmie powiedziec mi jaki okres czasu po zabiegu bedzie potrzebny na powrot do pracy. jestem pielegniarka i pracuje na…
- Witam Proszę o interpretację wyników ponieważ wizytę u gastrologa mam dopiero za 3 tygodnie Wynik badania antrum Gastritis chronica (++) activa (++) cum hyperplasiae foveolari cum foco lymhoplasiae et cum metaplasia intstinali. W barwieniu warthin-starry w śluzie na powierzchni nabłonka…
- Czy możliwa jest konsultacja w zakresie akceptacji homoseksualnej orientacji seksualnej? Nie chodzi o siebie, tylko o pomoc bliskiej osobie, która ma problem z pogodzeniem się z takim stanem rzeczy.
- Miałam skręcone kolano w maju br. Już wszystko ok po skręceniu lecz mam problemy z rzepką i ortopeda zalecił zdjęcia na stojąco i całkiem możliwe ze trzeba będzie wstrzykiwać kwas hialuronowy i takie pytanie czy przeciw wskazane jest chodzenie na butach na obcasie? Pozdrawiam
- Witam poszukuję lekarza ortopedę w w godz popołudniowych w terminie19 lub 19 września.Czy może przyjmuje Pan w tych dniach w którymś gabinecie???
- Od roku mam katar, zapchany nos i kicham. Badania wykazały, że nie jest to alergia. W takim razie co?
- Od 3 miesięcy bólów mnie mięśnie ud rąk mam wrażenie jagby się skurczyły jestem po przeszczepie szpiku
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.