Ból nosa po operacji

9 odpowiedzi
Witam,
Jestem dwa miesiące po operacji plastycznej przegrody nosowej, dokładnie jestem po częściowej resekcji i repozycji przegrody chrzęstno-kostnej nosa. Po dwóch tygodniach po operacji przeziębiłam się, miałam katar co spowodowało opóźnienie w gojeniu się nosa. Wdało się zakażenie i dodatkowo szwy się nie rozpuszczały. Po miesiącu mi je usunięto, a na zakażenie zastosowałam antybiotyk. Jednak do dziś przerywany ból w głębi nosa nie ustępuje. Mam problemy z zwykłymi codziennymi czynnościami (jedzeniem, piciem, spaniem na boku, myciem zębów itd.), bo wtedy ból się nasila. Jeszcze do tego występuje u mnie niedrożność prawej strony nosa i opuchlizna noska. Skąd ten ból i co może być przyczyną? Dlaczego tak długo nie mogę wrócić do codzienności? Dodam, że dbam o nosek, nie uprawiam sportu jak na razie, nie uderzyłam się, tryb pracy mam siedzący. Proszę o poradę, chociaż o najmniejszą pomoc.
Dziękuję
Dzień dobry.
Ból informuje nas zwykle, ze dzieje się coś złego. Niestety na podstawie przesłanego pytania, pomimo jego szczegółowości, bez zbadania pacjenta i przejrzenia dokumentacji nie podejmę się odpowiedzi na zadane pytanie skąd ból nosa. Niestety odpowiedz na takie pytanie przekracza możliwości tej drogi korespondencji.
Pozdrawiam GK

Dzień dobry,
po rozległej operacji przegrody nosa, obejmującej część kostna, dolegliwości bólowe oraz obrzęk śluzówki mogą utrzymywać się nawet do kilku miesięcy. Pomocne są preparaty nawilżające śluzówkę nosa, np. Nasodril. Jeśli objawy nie będą ustępować, należy zgłosić się na wizyte kontrolną do operatora, aby zweryfikował, jak wygląda stan miejscowy w jamach nosowych.

Z poważaniem,

Lek. Piotr Drozdowski
specjalista chirurgii plastycznej
FEBOPRAS
Szanowna Pani
tak na odległość nie mogę stwierdzić jaka jest tego przyczyna, nie wiem jakie ustalenia zaleca Pani operator. Dobrze by było może celem diagnostyki przyczyny Pani dolegliwości wykonanie TK twarzoczaszki aby stwierdzić czy w strukturach wewnętrznych nie ma zmian
Pozdrawiam
Marek Muraszko
Szanowna Pani,
Proszę zwrócić się z tymi pytaniami do swojego operatora. Konsultacja przez internet w takich sprawach nie jest dobrym pomysłem.
Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry. Dzisiaj dopiero dostałem Pani pytanie. Najlepiej udać się do lekarza operatora. Gojenie nosa trwa około jednego roku. Pisze Pani o powikłaniach, które mogą wydłużyć gojenie. Trudno mi powiedzieć jak przebiegała operacja i jak zniekształcona była przegroda.
Pozdrawiam
Witam,
Niestety, nie badając Pani nie jestem w stanie powiedzieć, co może być przyczyną Pani dolegliwości. proszę udać się do lekarza prowadzącego - z pewnością zbada Panią i znajdzie przyczynę bólu.

Pozdrawiam
Dzień dobry, wszelkie wątpliwości polecam przedyskutować bezpośrednio z chirurgiem, który wykonywał zabieg. Pozdrawiam, T.Witwicki
Witam, najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja z Pani lekarzem prowadzącym, który na pewno wytłumaczy dlaczego takie dolegliwości występują i jeżeli będzie potrzeba to zleci konieczną diagnostykę. Pewne dolegliwości po zabieg plastyki nosa nogą występować, jednakże nie powinny być przewlekłe i uporczywe. Proszę stosować wodę z solą morską 3-4 x dziennie aby prawidłowo nawilżać przewody nosowe co przyśpiesza gojenie. Pozdrawiam serdecznie Marek Paul
Dzień dobry, najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wykonanie tomografii komputerowej nosa i zatok i porównanie wyniku tego z badaniem przedoperacyjnym. Proszę intensywnie tj 7-8 razy częściej nawilżać nos, preparatami na bazie parafiny lub oleju kokosowego. Gdyby w badaniu KT okazało się że występuje niedrożność nosa zapraszam na konsultację gdyż specjalizuję się w trudnych korektach nosa po powikłanych operacjach lub urazach.
dr Janusz Jaworowski
specjalista chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej
specjalista chirurgii ogólnej
i onkologicznej
Sugeruję wizytę: - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.