bol nogi prawej

6 odpowiedzi
witam mam problem z noga prawa... zaczelo sie od pazdziernika zaczela bolec lydka i udo kalby cos klolo mnie, uciskalo, jakbym miala zacisnieta obrecz na lydce i czasem czulam ciepla noge a zazwyczaj ona jest zimna od lewej... czuje ja taka ciezka i jakby opuchnieta ale nie jest... mialam robione w lutym i w marcu badanie ddimer test i bylo ok mialam usg doppler i tez ok bo balam sie o zakrzepice .... i boje sie nadal przyznaje :( dostaje paranoi chyba.... obecnie jestem w angli.. prosze o jakas porade
jeżeli w badaniach USG wykluczone były zmiany naczyniowe to proponuję zwrócić uwagę na kręgosłup lędźwiowy lub stawy

Szanowna Pani,
Bóle kończyn dolnych mogą być spowodowane bardzo różnymi przyczynami, jednak jeśli wyniki badań naczyniowych (D-dimer, Doppler) są prawidłowe to raczej nie potrzebuje Pani mojej pomocy.
Z poważaniem,
Maciej Malinowski
Witam Panią, nie wiem w jakim wieku jest Pani, jakie ma Pani czynniki ryzyka zakrzepicy ? czy ma Pani żylaki, otyłość, czy pali Pani papierosy, czy w USG Doppler stwierdzono niewydolność żylną ? Najlepszym rozwiązaniem jest USG Doppler i wizyta. Trochę mało danych na tamat stanu Pani nogi. Zapraszam na wizytę. Pozdrawiam.
Proszę zgłosić się do centrum leczenia bólu na konsultację do osteopaty.
Być może jest jakiś problem z kręgosłupem. jeśli badania naczyniowe wyszły dobrze to kręgosłup odpowiada za dużą część takich dolegliwości.
Witam
Czasami o rozpoznaniu przewlekłej niewydolności żylnej decydują objawy, pomimo prawidłowych wyników badań obrazowych i laboratoryjnych. Wydaje się że nie będzie błędem zastosowanie dostępnych bez recepty leków na przewlekłą niewydolność żylną przez najbliższe 1-2 miesiące i sprawdzenie czy nie złagodzą dolegliwości. Myślę że dobrym pomysłem będzie wizyta w moim gabinecie w trakcie najbliższego pobytu w Polsce.