Bol nogi i opuchlizna

2 odpowiedzi
Pisze z problemem moich nog. Zaczelo sie od pazdziernika bardzo lydky bolaly i krecily i tak sciskalo je robilam usg doppler i bylo ok. Pozniej sama prawa noga ze niebwygodnie bylo mi chodzic do dzis mam zrobione 4 razy testy ddimer sa w normie ale od 4 dni mam natomiast opuchnieta lewa lydke o jakby przeszlo na lewa noge lekarze skupiali sie na zakrzepicy. Boli mnie dolna czesc plecow bardzo...mam przechodzace bole na plecach tlraz na gorze raz dole... Jak chodze nogi nie bola tylko plecy a jak siedze to bardzo nogi i jak stoje tez...prosze o porade zaznaczam mieszkam w anglii i tu ciezko o jakie kolwiek badanie wyprosic :(
Dzień dobry! Opisane objawy słusznie były podejrzewane o tło zakrzepowe, ponieważ jest to najczęstsza przyczyna asymetrycznego obrzęku kończyn dolnych. Prawidłowy wynik D-dimeru faktycznie wyklucza jednak takie rozpoznanie, pytanie czy D-dimer był oznaczany podczas ostatniego 4-dniowego epizodu. Jeżeli nie, należy to badanie wykonać. Jeśli po raz kolejny zakrzepica zostanie wykluczona, konieczne jest dokładne bezpośrednie zebranie wywiadu oraz badanie przedmiotowe w celu identyfikacji innych potencjalnych przyczyn. Bez tego nie sposób także wyrokować, czy bóle pleców mają jakikolwiek związek z obrzękami łydek czy jest to tylko współistnienie dwóch problemów.

Czy była oceniana w USG doppler wydolność zastawek żylnych ?