Ból nóg od wielu miesięcy

3 odpowiedzi
Witam. Miałam wykonany rezonans kręgosłupa odcinka ls. Badanie wykazalo zmiany zwyrodnieniowe krążka miedzykregowego z cechami szerokopodstawnej obustronnie dootworowej przepukliny która wraz z osteofitoza tylna trzonow kręgów L5 i S1 powodują obustronne zwężenie otworów miedzykregowych z uciskiem zawartych w nich korzeni nerwów L5. W badaniu neurologicznym natomiast stwierdzono wysokie odruchy ścięgniste w konczynach górnych i dolnych, w dolnych ze stopotrzasem oraz ujemne objawy rozciagowo-korzeniowe. Czy zmiany w kregoslupie wykazane w badaniu MRI mogą być przyczyną bólu nóg? Z czego mogą wynikać wygórowane odruchy ścięgniste? Bardzo proszę o wyjaśnienie.
Dobry wieczór,
Bez przeprowadzenia badania lekarskiego i oceny wyników badań obrazowych nie mogę wypowiedzieć się w tej sprawie. Zapraszam do gabinetu – lista miejsc, w których przyjmuję jest wyszczególniona na moim profilu.
Z wyrazami szacunku,
Krzysztof Zapałowicz

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Bóle nóg mogą być związane z dyskopatią L5-S1, ale stwierdzić tego związku przez internet nie da się. Natomiast wysokie odruchy ścięgniste w konczynach górnych i dolnych, w dolnych ze stopotrzasem przy ujemnych objawach rozciagowo-korzeniowych dyktują konieczność zobrazowania kręgosłupa szyjnego oraz ew. również głowy. Wskazana jest konsultacja neurologiczna oraz zaplanowanie dalszej diagnostyki. Pozdrawiam
lek. Jerzy Bajko
Neurolog, Neurochirurg
Szczecin
Tak, celowa ocena neurochirurga

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.