Ból nóg i brak możliwości chodzenia.

3 odpowiedzi
Dziewczynka 3,5 roku. Miesiąc temu stała i bawiła się nagle upadła na tyłek i już nie chciała wstać. Po przyjeździe do szpitala miała wykonywane badania, nic nie zdiagnozowano. Przelezala 4 dni w szpitalu. Po miesiącu dziewczynka narzekała na bół kolanka. Na drugi dzień sytuacja się powtórzyła. Nie chciała stanąć na nogi. Badania u 4 lekarzy – brak diagnozy, nic nie widać. Trochę rozjechała się morfologia.
Dziecko powinno być zbadane przez specjalistę neurologii dziecięcej. Nie rozumiem co znaczy"rozjechała się morfologia"? Czasem nie można szybko postawić diagnozy trzeba dziecko obserwować i badać wszechstronnie. Życzę aby sprawa się wyjaśniła. Z poważaniem Ewa Ogrodowska-Hamankiewicz

Witam.

Niestety nie zajmuję się dziećmi i nie mogę pomóc ponieważ się na tym nie znam. Proszę się zastanowić czy dziewczynka nie chciała wstać bo np bolała nóżka, czy nie mogła bo np. miała niedowład nóżek albo była bardzo słaba itd..., bo to znacząca różnica i kierunkuje diagnostykę. Nie wydaje mi się żeby bezpośrednią przyczyną była nieprawidłowa morfologia.
Proponuję konsultację u neurologa dziecięcego dr Tomasz Mazurczak lub dr Anna Potulska.
Bardzo mi przykro, ale dzieci to bardzo specyficzna grupa pacjentów - proponuję konsultację u ortopedy mającego doświadczenie w pediatrii. Z poważaniem Andrzej Żytkowski