ból nadgarstka po pobraniu krwi

7 odpowiedzi
Dzień dobry,
wczoraj miałam pobieranie krwi. Gdy pielęgniarka wbiła mi igłę poczułam ssanie w okolicy nadgarstka. Ssanie narastało i przeobraziło się w uczucie nie do zniesienia. Ręka od łokcia po nadgarstek bardzo bolała. Pielęgniarka wyjęła igłę, a krew pobrała z drugiej ręki. Ręka w czasie dnia dawała o sobie znac, szczególnie gdy coś na niej nosiłam. Dziś objawy narosły, czułam ssanie i ból w nadgarstku. W pewnym momencie, aż zassało mi skórę w okolicy nadgarstka. Wtedy też bardzo bolało. Ręka drętwieje, czuję mrowienie w dłoni i przerywany ból zarówno dłoni jak i nadgarstka. Ból rozchodzi się coraz słabiej aż do okolic łokcia. O czym może to świadczyc? Do kogo powinnam się zgłosic?
Trzeba się zgłosić do tej osoby która pobierała krew.

Dzień dobry. Z tego co pani pisze wynika, że pielęgniarka nie trafiła igłą w naczynie krwionośne. Proponuję wykonać okład z altacetu. Jeżeli dolegliwości nie przejdą po kilku dniach, to proponuję zgłosić się do neurologa. Pozdrawiam.
Bardzo,bardzo przepraszam Panią za to, że nie odpowiedziałem w porę na pytanie. Jestem przekonany, że ból dawno minął i mam nadzieję, że Pani zdążyła zapomnieć o tym przykrym incydencie. Czasami zdarza się, że igła wkłuje się tam gdzie nie powinna, wywołuje ból ale
po pewnym czasie wszystko mija.
Jeszcze raz bardzo przepraszam i pozdrawiam Czesław Drozd
trudno cos tu powiedzec czy wklucie było zle.Być może wiazka nerwowa była trafiona...
Naczynia krwionośne- w tym wypadku żyła z której pobierano Pani krew - znajdują się w dole łokciowym dość blisko siebie. Mogło dojść do niezamierzonego urażenie nerwu w trakcie manipulacji igłą przy próbie pobrania krwi. Skoro ruch i czucie ma Pani zachowane, uraz nerwu nie powinien być znaczny, ale boleć może. Proszę się zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu, on oceni sprawę, w razie potrzeby poprosi o konsultację neurologiczną.
Pozdrawiam.
Krew najczęściej pobierana jest z żyły łokciowej- nie na nadgarstku- drętwienie może być pochodzenia neurologicznego.Należy zgłosić się do lekarza POZ , a jeżeli on uzna za stosowne to wystawi skierowanie do Neurologa
Myślę że rozsądnie byłoby zgłosić się do neurologa. Zgłaszane objawy nie muszą być związane z pobraniem krwi, mogły nałożyć się w czasie z tym faktem
Pozdrawiam,
Anna Jenke-Błaszkowska