Ból na nagryzanie

9 odpowiedzi
Dzień dobry. Mam problem z jednym zębem. Ponad 3 miesiące temu miałam wymienioną plombę - plomba jest bardzo płytka. RTG nie pokazuje żadnych zmian. Niestety od razu ząb zaczął mnie boleć na nagryzanie. Miałam już wymienianą tę plombę dwa razy, obecnie mam opatrunek. Bez zmian -może nawet trochę gorzej niż jak mialam plombę. Dodam, że ból występuje tylko i wyłącznie na nagryzanie. Nie odczuwam samoistnego bólu ani nadwrażliwości na zimno i ciepło. Ból od początku jest ściśle umiejscowiony w jednej części zęba, takiej która zajmuje około 1/5 powierzchni zęba. Za każdym razem jak miałam wymienianą plombę boli mnie to samo miejsce. Dodam, że zbyt wysokie wypełnienie można od razu wykluczyć – było korygowane po kilka razy i nie przyniosło to żadnej ulgi. Czy ząb należy przeleczyć kanałowo i czy takie leczenie pomoże? Przyznam, że już tracę nadzieje.
Dzień dobry
Podejrzewam, że może być złamanie zęba albo węzeł urazowy.
Leczenie kanałowe nic nie da.
Udanego leczenia

Dzień dobry, bez konsultacji trudno jest stwierdzić co może być powodem bólu przy nagryzaniu. Leczenie kanałowe jest leczeniem które usuwa nerwy, więc jeżeli ból pochodzi z zęba powinno pomóc zwalczyć reakcje bólowe. Tym samym proszę pamiętać, że ząb poddany leczeniu kanałowemu jest osłabiony ( pusty ) i należ zaopatrzyć gon we wkłady, aby mógł służyć przez długie lata.
Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry, wskazanie przyczyny bólu zęba w Pani przypadku, jest bardzo trudne ( nie ja oceniam zdjęcie RTG, nie mam też możliwości obejrzenia ubytku ).Jedną z przyczyn bólu może być mocno rozbudowana komora zęba i być może zranienie/ odsłonięcie rogu miazgi.W takim przypadku należy założyć opatrunek który zabezpieczy miazgę zęba. Pozdrawiam dr Kręcisz
Myśle ze przeliczenie kanałowo tego zeba rozwiązało by problem
Pozdrawiamy rojekdental.pl
W tym przypadku ważna jest informacja, w jakim stanie był Pani ząb przed wymianą wypełnienia. Czy wtedy ząb dawał jakieś dolegliwości? Jaka była przyczyna wymiany wypełnienia? Zdarza się tak, że ząb reaguje dolegliwościami na nagryzanie po wyleczeniu - jest to związane z technologią wypełnień kompozytowych. Zwykle ból mija po kilku tygodniach, myślę, że można poczekać maksymalnie 2 miesiące. Tak, czy inaczej, zalecam wizytę u stomatologa, po to by zbadać ząb. Przyczyną może być nawet pęknięcie lub złamanie zęba. Ząb może być też "przeciążony" w zgryzie. Czy było wykonane zdjęcie RTG tego zęba? Proszę wrócić do stomatologa. Wyobrażam sobie, że traci Pani nadzieję, bo tego typu dolegliwości są wyjątkowo przeszkadzające w funkcjonowaniu. Leczenie kanałowe tego zęba to ostateczność. Do oceny przez lekarza w gabinecie. Jeśli nie było wykonane zdjęcie RTG, polecam uzupełnić diagnostykę o to zdjęcie przed podjęciem dalszych kroków. Pozdrawiam!
Proponuje nie tracić nadziei :). Leczenie i próchnicy a przede wszystkim właściwe wypełnienie ubytku bywają trudne ze względu na indywidualne odczucia. Ból świadczy o dużej głębokości ubytku powinien być zatem zastosowany materiał wspomagający rewitalizację tkanki zęba. Plomba nie może być zbyt wysoka ponieważ ucisk powoduje właśnie przy nagryzaniu. W okresie tymczasowy regeneracji, ząb powinien być odciążony lekko w funkcji. Być może tu jest jakaś niedokładność, ale precyzyjnie warunki można ocenić dopiero w gabinecie. Pozdrawiam, RS
Witam!
Pomimo szerokiego opisu Pani sytuacji bez badania przedmiotowego i podmiotowego nie mogę zająć stanowiska. Proszę być pod obserwacją lekarza prowadzącego. On może podjąć zasadną decyzję. Poprze portal w Pani przypadku, bez możliwości zbadania Pani, nie mogę zająć autorytatywnego stanowiska.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
Witam Należy odwrażliwić dobrze przed zakładaniem plomby to już rola lekarzy .Moze proszę założyć w innej praktyce .
Witam, konieczna jest szczegółowe badanie zęba, konieczne byłoby obejrzenie zęba pod mikroskopem, być może w zębinie istnieje mikropęknięcie którego "gołym" okiem nie widać. Proszę się nie poddawać, jestem pewna że uda się ustalić przyczynę