Ból na klatce piersiowej

4 odpowiedzi
Witam
Boli mnie od 8 miesięcy w miejscu przyczepu z mostkiem mięśnia piersiowego mniejszego. Boli podczas codziennych czynności, wstawnia z łóżka (napina sie wtedy mięsien), kichania oraz przy wykonywaniu ćwiczeń w których jakkolwiek aktywowana jest klata, nawet przy podciąganiu. Badanie RTG w normie, brak problemów z mostkiem. USG podejrzenie zapalenia chrząstki, stosowałem leki przeciwzapalne 30 dni, po odstawieniu ból powrócił. W miejscu bólu widoczna i wyczuwalna dziura, żadnego konkretnego urazu nie było, kontuzja spowodowana przez ćwiczenie pompek na poręczy. Ortopedzi stwierdzili cytuję " nie mamy wystarczającej wiedzy żeby pomóc" wiec szukam jakiegoś fizjo, który może coś doradzić. Miałby Pan jakieś pomysły co to może być i jak zaradzić? Czekam na odpowiedz, jesli bedzie pozytywna to z chęcią umówię się na wizytę
Witam. Z informacji przez Pana przekazanych można przypuszczać, że doszło do oderwania się włókien mięśnia od przyczepu wskutek zbyt intensywnego treningu. Dobre USG powinno to jednak uwidocznić. Należy odpowiedzieć na pytania czy ból pojawił się nagle czy stopniowo narastał? Czy jest ocieplenie tkanek w okolicy bolesnej? Czy ruch bierny również wywołuje ból? Postępowanie będzie zależało od ostatecznej diagnozy. Pozdrawiam

Jak najbardziej, podejrzewam co jest problemem, ale zobaczyć oczywiście muszę... Zapraszam na konsultacje. Pozdrawiam Kowalski Przemek
Dentysyfikacja tkanki łącznej zaburzająca pracę mięśni piersiowych.
Witam,
Trzeba wykluczyć dyskopatię odcinka piersiowego i uraz miesni międzyżebrowych. Jeśli mięsień piersiowy większy nie jest uszkodzony wg usg to zawsze można powtórzyć to badanie u dokładniejszego radiologa np. dr Serafin lub dr Czyrny. Można spróbować tez doraźnie zastosować Kiesio Taping
Resztę można powiedzieć po badaniu
Pozdrawiam
K.