ból mięśnia naramiennego

1 odpowiedzi
Witam,
mam 23 lata. od około 16 roku życia trenuję siatkówkę i od kilku lat (około 3) mam taki problem, że nie zależnie od tego jak dobrze się rozgrzeję, jak dobrze rozgrzeję całą obręcz barkową to po kilku ścięciach piłki boli mnie mięsień naramienny. Jak miałbym opisać ten ból powiedziałbym, że "ciągnie mnie w barku" tak, że przez chwile mam problem żeby podnieść wysoko rękę. Po kilku minutach ból ustępuje ale wystarczy kolejny atak na piłkę i znów boli. Czym może to być spowodowane? Na co dzień nie mam żadnych problemów z barkiem, nic mnie nie boli, nawet jeżeli wyciskam ciężary. Ból pojawia się tylko przy szybkim i mocnym ataku piłki. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
z opisu objawów wygląda jak zespół cieśni podbarkowej który jest wynikem złej biomechaniki łopatki, a co za tym idzie całego kompleksu barkowego. Walczy się z tym przez odpowiednie ćwiczenia poprawiające ustawienie i biomechanikę łopatki, dzięki czemu odciążamy struktury cierpiące podczas konfliktu wyrostka barkowego z głową kości ramiennej (np. ścięgno mięśnia nadgrzebieniowego). Oczywiście problem wymaga diagnostyki. Zapraszam na wizytę.