Ból Kolana lewego

4 odpowiedzi
Witam, mam problem około rok temu po ćwiczeniach na siłowni bolało mnie kolano(lewe), udałem się do Lekarza Ortopedy, stwierdził, że to tylko przeciążenie kolana powinienem się oszczędzać i smarować maściami. Tak zrobiłem, niestety około 3 tygodnie temu ból wrócił nie pomogły już różne maści ani oszczędzanie kolana. Wstanie rano z łózka powoduje ogromny ból tak samo jak krok. Boli najczęściej prawa strona obok rzepki , po jakimś czasie boli całe kolano wraz z tyłem.
Witam!
Bóle bocznej części kolana mogą mieć kilka przyczyn związanych z uszkodzeniem chrząstki lub łąkotki, zespołem przeciążeniowym pasma biodrowo- piszczelowego i inne.
Wymagana jest przede wszystkim diagnoza, która pozwoli dostosować leczenie.
Pozdrawiam
Paweł Sokołowicz

Szanowny Panie,
Tak długo utrzymujące się dolegliwości bólowe mogą sugerować poważniejszą patologię niż tylko przeciążenie stawu kolanowego. Niestety podaje Pan zbyt mało szczegółów żebym mógł skonkretyzować moje podejrzenia. Sugeruję pilną konsultację u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu
Dobry Wieczór
Jest kilka możliwości np. uszkodzenie łąkotki, więzadła pobocznego itp. Sugeruję ponowną wizytę u ortopedy.
Pozdrawiam
Witam,
niestety trudno jest postawić diagnozę z Pana opisu. Proponuję wizytę u ortopedy.
Zapraszam na konsultację,
pozdrawiam,
Rafał Mikusek - ortopeda traumatolog