Ból kolan przy uprawianiu sportu.

7 odpowiedzi
Podczas uprawiania sportu, nawet po przebiegnięciu 1-2 km bolą mnie kolana. Dosłownie ile razy trochę się poruszam to potem do końca dnia mnie pobolewają. Mam 26 lat, waga w normie. Nie wiem czy istotne, ale mam niedoczynność tarczycy, aktualnie w normie przy Euthyroxie. Co zbadać?
Proszę wykonać MRI kolan i umówić się na wizytę do specjalisty ortopedy, który dodatkowo wykona USG stawów kolanowych. Pozdrawiam.

Witam
Wymaga Pan/Pani dokładnego badania fizykalnego. Z badań z krwi wystarczy morfologia z rozmazem, OB, CRP oraz w mojej opinii badanie ultrasonograficzne stawów kolanowych. Z wynikami w pierwszej kolejności udałbym się do ortopedy. Pozdrawiam
WItam, zalecam konsultację ortopedyczną. Pozdrawiam
Witam. Zaczęłabym od najprostszych rzeczy takich jak sprawdzenie czy obuwie jest prawidłowe (najlepiej Sklep Biegacza), w zależności od budowy stopy, są 2 typy butów do biegania i sprawdzenie czy technika biegania jest dobra ( tu: trener personalny lub rehabilitant). Nie podejrzewam patologii w kolanach, raczej przeciążenie. Pozdrawiam
Biegając przeciążamy kolana,co prowadzi do różnego rodzaju kontuzji ,na co ma wpływ wiele czynników.Wskazany jest kontakt z fizjoterapeutą ,można w treningi wpleść jazdę na rowerze lub pływanie ( odciąży obolałe miejsca), można wykonać USG stawów kolanowych .
Konsultacja ortopedyczna? Pytanie spoza mojej specjalności
Pozdrawiam. Pytanie wyraźnie wykracza poza zakres mojej specjalizacji-kardiologii.
PS. Mnie bolą kolana na samą myśl o bieganiu.