Ból karku, szyi
2
odpowiedzi
Witam serdecznie od trzech lat dokucza mi ból karku, ból ramienia i ręki z prawej strony, do tego towarzyszą omdlenia, wymioty bardzo złe samopoczucie. Trzy lata temu zlagodzilam ból rehabilitacją, ćwiczeniami, lekami przeciwbólowymi. Czułam się jakiś czas dobrze. Później zaszłam w ciążę żadnych problemów nie było, dopiero po porodzie tak 3 miesiące wszystko wróciło. Dodam że poród był przez cesarskie cięcie. Czuję się fatalnie, boli okropnie, wymiotuję, czuję się jakbym miała zemdlec, ogólnie jestem bardzo słaba. Do tego opiekuje się 5 miesięcznym dzieckiem. Nic nie pomaga, nawet na rehabilitację chodziłam na prądy i ultradźwięki i nic. Leki przeciw bólowe już nie działają na mnie. Co ja mam robić? Proszę o pomoc.
Wymaga diagnostyki neurologicznej takie jak zdjęcie RTG kręgosłupa szyjnego,przeplywy krwi w Tętnicach szyjnych m.Dopplera oraz konsultacje psychiatryczna.Czy nie chorowała Pani na zaburzenia nerwicowe?
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
dr n. med., prof. uczelni Andrzej Żytkowski
Lekarz rehabilitacji medycznej, Neurolog, Anestezjolog
Łódź
Szanowna Pani,
mam zbyt mało danych. Nie mam pełnego wywiadu i nie badałem pacjentki. Przecież chorobę należy rozpoznać, czyli umieć ją nazwać i zastanowić się nad jej przyczynami, aby sensownie zaplanować terapię. Czy tę rehabilitację zleciła sobie Pani sama, na swoje życzenie? Żaden lekarz Pani nie zbadał?
Należy po prostu poddać się badaniu lekarskiemu, żeby ukierunkować dalsze postępowanie i postawić diagnozę lekarską. Wydaje mi się - w kontekście opisanych przez Panią objawów - że należy skonsultować się u neurologa (,,ból karku, ból ramienia i ręki z prawej strony i ,,boli okropnie") i laryngologa (,,omdlenia, wymioty bardzo złe samopoczucie" i gastrologa, a może chirurga (,,wymiotuję" - czym Pani wymiotuje, czyli jaki jest charakter wymiocin?).
dr Andrzej Żytkowski
mam zbyt mało danych. Nie mam pełnego wywiadu i nie badałem pacjentki. Przecież chorobę należy rozpoznać, czyli umieć ją nazwać i zastanowić się nad jej przyczynami, aby sensownie zaplanować terapię. Czy tę rehabilitację zleciła sobie Pani sama, na swoje życzenie? Żaden lekarz Pani nie zbadał?
Należy po prostu poddać się badaniu lekarskiemu, żeby ukierunkować dalsze postępowanie i postawić diagnozę lekarską. Wydaje mi się - w kontekście opisanych przez Panią objawów - że należy skonsultować się u neurologa (,,ból karku, ból ramienia i ręki z prawej strony i ,,boli okropnie") i laryngologa (,,omdlenia, wymioty bardzo złe samopoczucie" i gastrologa, a może chirurga (,,wymiotuję" - czym Pani wymiotuje, czyli jaki jest charakter wymiocin?).
dr Andrzej Żytkowski
Podobne pytania
- Pomimo, że widzę krzywe linie i obraz jest niestabilny (jak pod wodą), to centralnie widzę dobrze zarówno z bliska jak i z daleka (z tym, że każde oko widzi inną wielkość obrazu) - o jakie okulary by tu chodziło? Pozdrawiam i dziękuję za rady.
- Witam, chodzi mi o to czy na pierwszą wizytę przychodzę do Pani z już wykonanymi badaniami krwi? jak tak to jakimi?
- Witam czy izotek na trądzik mozna stosować wtedy kiedy nie ma się aż takich dużych problemów na twarzy ? Często lekarze nie chcą przepisywać tego leku a wiele osób mówi ze jest bardzo dobry . Czy można go stosować bez konsultacji z lekarzem ?
- Witam, proszę mi powiedzieć czy neurochirurg ze specjalizacją chirurgii ogólnej i medycyny estetycznej może wykonać operację plastyczną brzucha?
- Od ponad 2 m- cy mam ostre bóle żołądka 1, 2 lub 3 razy w tygodniu. Trwają nawet po kilka godzin. Czasem zaczynaja się bólem szczęki i usytuowane są wysoko w dołku . Zazwyczaj pojawiają się jakiś czas po posiłku, ale tez zdarzyły się na czczo. Miałam wykonana gastroskopię niecały rok temu w której…
- Jakie są ceny?naprzyklad na zwykła wizytę profilaktyczną?
- Dzien dobry! Chcialem zapytac czy wziernikowanie anoskopem (uzyto odrobiny zelu z lignokainą z zoltej malej tubki) mogło mi cos uszkodzic w kanale odbytu lub powiększyć szczeline, ktora juz mam od kilku miesiecy (lub dluzej - nie wiadomo) Badanie bylo dla mnie traumatycznym przezyciem, mimo…
- Witam moje objawy: szumy uszne, chrupanie strzelanie mrowienie przeskakiwanie w kręgosłupie szyjnym, ciężko głowę utrzymac, ogólnie wszystkie stawy mi strzelają, otepienie umysłowe, brak naturalnej mimiki twarzy, ból taka sztywność w ok kosci ogonowej, ucisk na kolana jakbym niestal całymi stopami…
- Witam. Moja mama ma ostatnio problemy ze zdrowiem. Wszystko zaczęło się 3 miesiące temu od bólu u dołu brzucha. Następnie ból zaczął się przemieszczać w kierunku jelit oraz pod żebra. Określa go ona jako szczypiący, piekący. Ma również hemoroidy drugiego stopnia, które leczone są od 3 miesięcy…
- Dzień dobry, Dzisiaj byłam na wizycie u ginekolog z powodu nieregularnych miesiączek nawet do 3 tygodni. Potem przerwa srednio1,5 miesiąca. Pani doktor była oschła i nie zainteresowana problemem. Zleciła, aby spisywać przez trzy miesiące czas trwania miesiączek. Nie zleciła natomiast zadnych…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.