Witam,
od tygodnia boli mnie gardło brałam tantum verde płukałam szałwią ale nie przeszło. Ból jest może trochę mniejszy, aktualnie boli tylko prawa dziurka ale jednak.. przy każdym przełykaniu jest to duży dyskomfort. Karmię piersią wiec niestety nie mam za bardzo możliwości lekowych a wizytę u lekarza mam dopiero w piątek. Chciałam sie dowiedzieć czy jest jeszcze jakis bezpieczny lek który mogę zażyć żeby nie zaszkodzić dzidziusiowi?
dr n. med. Adam Stańczyk
dr n. med. Adam Stańczyk
Kardiolog, Hipertensjolog, Internista
Warszawa
Witam, może pani stosować preparaty na bazie czosnku. Dobrym rozwiązaniem może być np. lek Prenalen, który występuje w formie pastylek do ssania, syropu.

dr n. med. Krzysztof Kowalczyk
dr n. med. Krzysztof Kowalczyk
Lekarz rodzinny, Pediatra, Internista
Łomianki
Witam; obawiam się, że dostałem to pytanie trochę za późno, mam nadzieję, że dostała się Pani już do Lekarza. Bez konsultacji lekarskiej w czasie karmienia, można zalecić jedynie paracetamol i płukanie gardła, jednak gdy korzyść przewyższa ryzyko, stosuje się również inne leki w tym antybiotyki (wiele z nich jest nawet jednymi z bezpieczniejszych leków u Pacjentek karmiących czy nawet będących w ciąży). Bdanie lekarskie jest tu jednak konieczne, jesli do ziś nie dostała się Pani do Lekarza, zapraszam w sobotę. Pozdrawiam KK
Sugeruję wizytę: Kolejna porada lekarska, tego samego dnia, u drugiego lub/i kolejnego dziecka tego samego pacjenta.
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

lek. Monika Kusowska
lek. Monika Kusowska
Lekarz medycyny estetycznej, Internista
Warszawa
Polecam płukanie gardła roztworem wody utlenionej ze zwykłà wodà przegotowanà ( 1/3 szklanki wody utlenionej i 2/3 wody letniej przegotowanej) kilka razy dziennie- działa silnie przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo . Powodzenia :)

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.