Ból brzucha w ciąży. Farbowanie włosów w ciąży.

Witam serdecznie. Jestem w 22 tygodniu ciąży i moje pytanie brzmi następująco, czy na tym etapie ciąży mogę farbować włosy i czy w ogóle w ciąży może kobieta farbować włosy. Drugie pytanie odnosi się bólu brzucha w prawej dolnej części brzucha podczas spacerowania. NoSpa nie pomaga, którą biorę przed wyjściem na spacer. Lekarz prowadzący ciąże mówi, że ból jest naturalny z kolei położna mówi, że każdy ból brzucha w ciąży informuje nas, że coś się dzieje. Po zażyciu nospy na spacer już mnie odczuwam ból w dole brzucha ale martwi mnie ból w dolnej prawej stronie brzucha, który powoduje dyskomfort podczas, chodzenia i muszę co jakiś czas zatrzymać się i odpocząć. Ciąża rozwija się prawidłowo. Ostatnia wizyta u ginekologa była 13.01.2017 roku i lekarz powiedział, że wszystko jest dobrze. Z góry dziękuję za odpowiedź na moje pytania. Pozdrawiam Patrycja

4 odpowiedzi


W ciąży można farbowanie włosy i jeśli chodzi o ten ból może być to związane z napinane się więzadeł proszę się wybrać do rehabilitacja.

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.


Włosy można farbować nic się nie stanie.Jeśli chodzi o ból brzucha po prawej stronie to nie potrafię na to odpowiedzieć ( może to być skurcz macicy, zrosty w jamie brzusznej, naciągnięte mięśnie brzucha, skurcze jelit lub ucisk ciężarnej macicy na tkanki miednicy)


Jeśli chodzi o farbowanie włosów to nie ma żadnych przeciwskazań w ciąży . Problem jest raczej fryzjerski i dotyczy problemów ze skutecznym użyciem farby o trwałym kolorze . Bóle brzucha to problem medyczny i bez wizyty wyjaśnić go nie można . Każdy lekarz ma swoje doświadczenie i odróżnienie tak zwanych popularnie dolegliwości ciążowych od prawdziwych objawów porodu przedwczesnego lub innej patologii ciąży jest sztuką lekarską.Pozdrawiam !


Można farbować włosy w ciąży! Na bóle brzucha w ciąży są leki ( progestageny), które przepisuje ginekolog. Bóle w ciąży to nie jest norma.zapraszam na wizytę.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.