Ból brzucha prawa strona

15 odpowiedzi
Witam.. Od dwóch dni mam dziwne dolegliwości, które miały miejsce już kiedyś. Trafiłam z nimi do szpitala, jednak nie miałam operacji, mimo ze podejrzewano wyrostek, ale leczono mnie zapobiegawczo... Od dwóch dni mam straszne bóle brzucha, czuję taki jakby dyskomfort po prawej stronie podbrzusza, oraz promieniuje to na całą prawa stronę, łącznie na nerkę prawa i prawy bark. Do tego mam gazy (brałam nawet espumisan), stolec dzisiaj oddałam aż szesc razy, bo po każdym jedzeniu odczuwałam potrzebę oddania stolca. Bóle te przy oddawaniu właśnie się nasilaly, po natomiast ustawaly, tak samo jak z moczem, gdy chciało mi się oddać mocz, odczuwałam ból jakby prawej nerki, gdy go oddałam natomiast, to ból malal.
Dodam że ciągle mam problem z leukocytami, działaj znowu zrobiłam morfologię i mam leukocytow - 10,89, limfocyty -3,69 a euzynofile 0,60. Dodam że temperatura mi się waha między 35 a 36,7. Mam złe samopoczucie ogólne a bóle mi strasznie dokuczają. Do tego jak oddaje mocz, mam śluz delikatnie załatwiony na kolor różowy (nie, to nie miesiączka, bo miałam ja i skończyła się dwa dni temu, byłam też u ginekologa, bo byla bardzo skapa, ale niby jest wszystko dobrze pod tym kątem). Czy to coś poważnego? Może to być wyrostek? Czy co to może być? Jeszcze czekam na wyniki CRP.
Dzień dobry. Jestem chirurgiem stomatologiem. Proszę zwrócić się do odpowiedniego specjalisty. Pozdrawiam

Myślę, że przy takich objawach dobrze byłoby zrobić USG jamy brzusznej i zgłosić się z wynikiem oraz z dotychczasowymi badaniami krwi do lekarza rodzinnego, internisty ewentualnie do gastroenterologa. Jeśli będzie potrzeba operacji, to wtedy trzeba udać się do chirurga, na przykład do mnie. Zapraszam.
Witam. Z opisu dolegliwości może to być objaw zaklinowania złogu w moczowodzie. Na to wskazuje podbarwiony mocz na czerwono. Powinna Pani udać się na najbliższy SOR i wykonać badanie ogólne moczu oraz koniecznie usg brzucha. Nie należy czekać na ustąpienie dolegliwości.
Pozdrawiam M.Garbień
Dzień dobry
Proszę zgłosić się do lekarza może to być ostre zapalenie wyrostka robaczkowego lub kolka moczowodowa
Dr med. Grzegorz Szczęśniak
Dzien dobry
Diagnostykę należałoby poszerzyć o usg i badanie moczu.
Do pełnej oceny konieczne jest badanie lekarskie.
Podane objawy nie są charakterystyczne dla zapalenia wyrostka robaczkowego. W pierwszej kolejności należy wykluczyć kolkę nerkowa.
Pozdrawiam
Witam, bez możliwości zbadania pacjenta nie jestem w stanie stawić diagnoz i formułoać zaleceń, pozdrawiam
W/w objawy mogą być w wyniku zaostrzenia zapalenia wyrostka robaczkowego.Proponuję pilne wykonanie usg brzucha i wizytę u chirurga
Nie da sie postawic rozpoznania bez zbadania Pacjenta. Pierwsza rzecza jaka sie nasuwa jest kolka nerkowa ale zapalenia wyrostka czy zapalenia przydatkow tez nie da sie wykluczyc. Proponuje zglosic sie do lekarza poz lub do sor.
Z tego co Pani pisze to może odpowiadać kamicy nerkowej, dobrze bybylo wykonać usg brzucha jeśli nie było wykonane oraz badanie ogólne moczu.
Wyrostek to nie jest bo gdyby był to już miałaby Pani problemy!
Z poważaniem
Kilka rozpoznań nasuwa się. Trzeba przeprowadzić diagnostykę. Niezbędne będą badania moczu i krwi. Potem badanie obrazowe jamy brzusznej - najpierw USG. Na podstawie powyższych objawów bez zbadania chorego nie podjąłbym się stawiania diagnozy.
Z opisu wywnioskowałem,że jest Pani młodą kobietą i że ciąża oraz schorzenia kobiece zostały wykluczone.Leukocytoza wskazywałaby na jakiś proces zapalny związany z prawą dolną połową jamy brzusznej.W dalszym ciągu na pierwszym miejscu należy rozpoznać albo wykluczyć zapalenie wyrostka.Konieczna ręka chirurga i żadne badania tego nie zatąpią.
Następnie,jeżeli to nie wyrostek to usg jamy brzusznej i diagnostyka w kierunku kamicy układu moczowego.W następnej kolejności to inne choroby : kobiece typu zapalenie miednicy małej(były upławy),inne choroby lokalizujące się w tym miejscu nie zagrażające życiu ani zdrowiu wymagające raczej diagnostyki planowej ale tego korespondencyjnie nie rozstrzygniemy ,koniecznie oko w oko z lekarzem radzę nie zwlekać dopóki nie wykluczono ewidentnie zapalenia wyrostka.Życzę zdrowia i powodzenia ale jeżeli jest Pani miejscowa to zapraszam na dyżur w środę całodobowo jeżeli wcześniej nic się pilnego nie wydarzy.
Proszę przede wszystkim natychmiast zrobić badanie ogólne moczu z osadem!! Udać się z wynikami do lekarza!!
Bez badania ciężko powiedzieć. Może być wyrostek i wiele innych chorób. Trzeba sie udać do chirurga, zrobić USG...
Pozdrawiam
Dzień dobry. Objawy mogą świadczyć np. o zakażeniu układu moczowego. Powinna Pani zgłosić się na ostry dyżur do szpitala, który dysponuje oddziałem chirurgicznym, nefrologicznym, urologicznym i ginekologicznym, ponieważ na tym etapie, bez badania lekarskiego, USG i badań dodatkowych (np. badanie ogólne moczu) trudno z całą pewnością postawić rozpoznanie.
Dr n. med. Monika Bieniasz
Nie podejmuję się stawiania diagnozy na odległość, bez zbadania pacjenta, ale jeśli ma Pani tak silne dolegliwości to zdecydowanie powinna Pani zgłosić do SOR/Izby przyjęć szpitala dysponującego oddziałem chirurgicznym, najlepiej także ginekologicznym i urologicznym oraz całodobową diagnostyką. Pozdrawiam serdecznie!