ból brzucha

2 odpowiedzi
Witam. Mam pewien problem cały czas boli mnie brzuch jestem osłabiona mam mdłości. Moja lekarka stwierdziła uszkodzenie żołądka prawdopodobnie wrzody żołądka dała jakieś leki i dieta ale nie powiedziała co konkretnie mam jeść. Jak mam to wszystko wyleczyć co zrobić żeby ten brzuch przestał boleć ? Mam 25 lat
Szanowna Pani ażeby odpowiedzieć konkretnie na Pani pytanie jak ma Pani TO wyleczyć to musimy wiedzieć co kryje się pod pojęciem TO. Rozumiem niecierpliwość w związku z tym, że Pani cierpi. Pani lekarz prowadzący na podstawie badania postawił rozpoznanie wstępne i włączył leczenie- pytanie czy leczenie pomaga? Jeśli chodzi o dietę w problemach żołądkowych to ważne są 2 rzeczy: 1. REGULARNE przyjmowanie posiłków o stałych porach
2. Unikanie potraw: bardzo tłustych, napojów gazowanych, mocnej kawy, alkoholu, potraw bardzo ostrych i palenia papierosów.
Jeśli leczenie zaproponowane przez lekarza prowadzącego nie będzie skuteczne - warto jest wrócić do swojego lekarza - powiedzieć mu co się poprawiło a co nie - lekarz po ponownym zbadaniu na pewno zastanowi się czy wstępna diagnoza była trafna? Czy należy wykonywać jakieś inne badania dodatkowe? A być może zaleci wizytę u innego specjalisty. Najgorsze co można zrobić to chodzić do kilku lekarzy na raz - gdyż każdy będzie zaczynał postępowanie od nowa i ciągle będzie Pani na początku drogi. Proszę pamiętać, że medycyna postępuje zgodnie z pewnymi standardami - i każdy kolejny lekarz rozpocznie postępowanie w miarę podobny sposób - tak więc ciągle będzie Pani w punkcie diagnozy wstępnej- jeśli da Pani szansę "Swojej Lekarce" i porozmawia z nią na kolejnej wizycie to na pewno uda się znaleźć rozwiązanie Pani problemów i dolegliwości.

Dzień dobry! W moim odczuciu trudno jest mi Pani pomóc bez dokładnego badania lekarskiego i dlatego zapraszam do mnie. Będę mógł poświęcić Pani czas i - po dokładnym wywiadzie - przeprowadzić wymagane badanie.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.