ból barku- jakie badania powinnam wykonać

3 odpowiedzi
Dzień dobry. Od dłuższego czasu zmagam się z bólem w okolicy lewego barku i obojczyka, który daje o sobie znać tylko podczas biegania.Ból promieniuje w stronę szyi, czasami w stronę klatki piersiowej. Zwykle po takim treningu czuje dziwne ,,przeskakiwanie,, podczas odwodzenia lewej ręki. Zwykle na drugi dzień zapominam o sprawie ale po wczorajszych zawodach ból utrzymuje się nadal i czuje jakby ta ręka była słabsza. Czy wymaga Pan badań przed wizytą? Powinnam wykonać RTG barku? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Nie musi Pani wykonać żadnych dodatkowych badań, bo badanie funkcjonalne powie nam bardzo dużo. Zapraszam

Witam. RTG jak najbardziej wskazane do weryfikacji po badaniu czynnościowym.
Opisane dolegliwości wskazują na problem inny niż dysfunkcja stawu barkowego. Prawdopodobnie problem dotyczy struktur leżących pomiędzy barkiem a szyją, które z kolei wpływają na bark, klatkę piersiową oraz rękę. Jeśli nie było w ostatnim czasie wypadku lub urazu w obrębie rejonu bólowego to proces diagnostyczny możemy rozpocząć od badania fizjoterapeutycznego. Zapraszam.