Boje się iść na pierwszą wizytę. Boje się ze jak przyjdę to lekarz mnie nie zrozumie lub będzie krzy

5 odpowiedzi
Boje się iść na pierwszą wizytę. Boje się ze jak przyjdę to lekarz mnie nie zrozumie lub będzie krzyczał na mnie. Jak mam przełamać lęk czekania w kolejce. Bardzo się wstydzę tego i boję sie że ludzie będą na mnie patrzeć.
Dzień Dobry Pani/Panu

Dziękuję za kontakt :)

Zacznę od tego, że ucieszyła mnie Pani/Pana decyzja osobistej konsultacji, u Lekarza - co jest małym krokiem, powodującym duże zmiany.
Z opisu wnioskuję, że jest dla Pani/Pana dyskomfortem wizyta lekarska.
Przede wszystkim, zachęcam, by pozytywnie podejść do wizyty.
Lekarze podejmują staranie, by jak najbardziej zrozumieć Pacjenta i to, co Go dotyka, co jest trudne...

Jak przełamać lęk czekania w kolejce?
Zachęcam do zaproszenia, do towarzyszenia, zaprzyjaźnioną, bliską Osobę.
Może rozważyć dobrą książkę?, posłuchanie relaksującej muzyki?
Albo... skupić się na oddychaniu, co byłoby ożywcze dla mózgu oraz wyciszające emocje.

Serdeczności (tylko) satysfakcjonującej/pomocnej konsultacji, dla Pani/Pana życzę :)

Dzień dobry. Psycholog / psychoterapeuta na pewno nie będzie na Panią/Pana krzyczał. Spokojnie Panią/Pana wysłucha i zaproponuje jakąś drogą wyjścia z danego problemu. Jeśli chodzi o same kolejki, to nie ma się czym stresować, gdyż jeśli idzie Pani/Pan prywatnie, to kolejek raczej nie ma, gdyż wizyty są tak umawiane, aby ich nie było. Natomiast jeśli jest, to na nfz, to też proszę się nie obawiać kolejki, na pewno nikt Panią/Pana nie będzie tam oceniał. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk
Podobne myśli towarzyszą wielu osobom podejmującym decyzję o wizycie o psychologa/psychoterapeuty. Jest to wizyta u specjalisty, który zajmuje się zdrowiem psychicznym. Spotkanie może jawić się jako stresujące, budzić wiele obaw, ale to tylko spotkanie, w trakcie którego wybrana przez Panią/Pana osoba będzie podejmowała trud zrozumienia doświadczanych trudności. Takie spotkanie ma na celu zrozumienie doświadczanych przez pacjenta trudności i zaoferowanie mu pomocy - nie ma tu miejsca na ocenę czy krzyki ze strony psychologa/psychoterapeuty. Celem pracy psychoterapeutycznej jest zbudowanie przymierza między pacjentem, a także poczucia bezpieczeństwa, by umożliwić wzajemną pracę nad zgłaszanymi trudnościami.
Jeśli chodzi o kolejki - w przypadku nfz czas oczekiwania może być dłuższy niż w przypadku wizyty prywatnej, nie mniej zachęcam do podjęcia próby zadbania o siebie i swoje zdrowie i odwiedzenia gabinetu psychoterapeuty/psychologa.
Pozdrawiam
Natalia Miśko
Dzień dobry
Obawa przed pierwsza wizyta i strach społeczny wynikający z leku przed ocena jest kwesta która znacznie moze utrudnić funkcjonowanie. Jeśli pojawia sie strach przed staniem w kolejce warto umowic sie na konkretna godzinę i wtedy uniknąć stresujacych sytuacji. Psycholog nie bedzie krzyczał poniewaz lek sytuacyjny i spoleczny jest trudnością zyciowa, ktorą należy przepracować na terapii. Wazne aby się podważyć na terapie i zawalczyć o własne szczęście i lepsze samopoczucie.
Pozdrawiam
Magdalena Kaczmarczyk - Psycholog w Łodzi
Proszę się nie obawiać pierwszej wizyty. Pani/Pana post oznacza chęć i gotowość do podjęcia pracy nad zmianą, a rolą psychoterapeuty nie jest ocenianie Pani/Pana lecz pomoc i towarzyszenie w procesie zmiany.
Zapraszam na konsultacje.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychoterapeutyczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.