Blokada stawu krzyżowo - biodrowego

1 odpowiedzi
Czy i w jakim czasie (tak orientacyjnie) mógłby sobie Pan poradzić z tym problemem? Czuję ból w okolicach mięśnia gruszkowatego, posladkowego średniego - ból narasta jak np długo siedzę.
Witam,
tego typu dolegliwości najczęściej wiążą się z tzw. syndromem mięśnia gruszkowatego. Okolica tego mięśnia oraz grupy mięśni pośladkowych podczas siedzenia jeszcze uciskana, a co przez to idzie zwiększające się napięcie mięśniowe może wywoływać uciska na przebiegający nerw kulszowy ( często występują objawy bardzo zbliżone do rwy kulszowej, ale ich przyczyna tkwi w napiętych mięśniach).

Z pewnością warto spróbować porozciągać okolicę pośladka, mięśnia gruszkowatego, grupę mięśni-kulszowo goleniowych, mięśień czworoboczny lędźwi, biodrowo-lędźwiowy, co już powinno zmniejszyć dyskomfort.

Ewentualnie dołożyć choć przez pewien czas w ciągu dnia siedzenie na dużej piłce, dla wzmocnienia głębokiej stabilizacji mięśniowej.

Z terapii z pewnością praca masażem głębokim dla przejścia lędźwiowo-krzyżowego, igłoterapia okolicy pośladka lub laser wysokiej częstotliwości. Nie wiem jak wyglądają krzywizny Pani/Pana kręgosłupa, być może warto by było też zmienić pozycję siedzącą na bardziej ergonomiczną czyli z wymuszeniem przodopochylenia miednicy (siedzisko pod lekkim kątem w dół) co warunkuje lordozę lędźwiową na najzdrowszym poziomie.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam serdecznie do kontaktu mailowego lub telefonicznego

www.physioart. pl

pozdrawiam
Przemysław Jeziorski