blizny po sterydach po chorobie

7 odpowiedzi
Jak pozbyć się blizn po sterydach, które są długie, czerwone, szerokie i głębokie? Czy istnieje szansa wyleczenia blizn?
dzień dobry
blizn, niestety nie da się wyeliminować, można sprawić aby były mniej widoczne - bledsze, bardziej płaskie; wykorzystuje się w tym celu mezoterapię, laseroterapię, peelingi - efekt zależy od cech indywidualnych, zaocznie trudno więcej odpowiedzieć.

Dzień dobry,
tego rodzaju blizny - najprawdopodobniej rozstępy - są trwałym skutkiem np. przebytej sterydoterapii. Istnieje możliwość poprawy ich wyglądu poprzez zastosowanie odpowiedniej serii zabiegów laseroterapii, osocza bogatopłytkowego, IPL. NIe ma jednak możliwości, aby całkowicie usunąć blizny / rozstępy.

Z poważaniem,
lek. Piotr Drozdowski
Chirurg plastyk
FEBOPRAS
Witam serdecznie,
tak oczywiście, jesteśmy w stanie poprzez użycie lasera frakcyjnego oraz mezoterapii igłowej, zmniejszyć powstałe blizny. Ciężko jest nam teraz określić jak konkretnie wyglądają blizny, zapraszam zatem na konsultację.

Pozdrawiam serdecznie
Dzień Dobry,
tego rodzaju blizny można korygować laserem frakcyjnym eCO2, który sprawia, że blizna staje się mniej widoczna, bardziej elastyczna. Usunięcie blizny w 100% często nie jest możliwe, najlepsze efekty uzyskuje się, kiedy pacjent podejmie leczenie w okresie gojenia się. Aby uzyskać pozytywny efekt należy wykonać 3do 5 zabiegów co miesiąc.
Pozdrawiam
Może chodzi o rozstępy , a nie blizny. Metod jest kilka , ale nie zawsze są skuteczne
Dzień dobry, trudno się wypowiadać bez zbadania. Można brać pod uwagę radiofrekwencję mikroigłową lub laser frakcyjny. Pozdrawiam
Witam! A może to raczej rozstępy?... Proponuję serię zabiegów laserem frakcyjnym CO2.Zwykle ok. 5 , w odstępach 4-6tygodniowych. Powinniśmy raczej używać określenia REDUKCJA blizn czy rozstępów. Całkowicie nigdy nie znikną. Można te zabiegi połączyć z mezoterapią-to daje jeszcze lepsze efekty.Zapraszam i pozdrawiam