Biorę Trittico od kilku 4 lat w dawce 25-50mg na bezsenność spowodowaną nerwicą. Jakieś pół roku tem

2 odpowiedzi
Biorę Trittico od kilku 4 lat w dawce 25-50mg na bezsenność spowodowaną nerwicą. Jakieś pół roku temu pojawiały się jakieś dziwne epizody gwałtownego wybudzania z tachykardią (nawet 200 uderzeń na minutę) po 2-3 h snu. Do tego po wstaniu i ponownym położeniu zawroty głowy i narastający niepokój i niemożność ponownego zaśnięcia. Taki stan trwa nawet 2h. W holterze i bieżących ekg wychodzi wydłużenie odcinka QT otrzymałam propranolol 10mg do zażywania doraźnego, ale nie zawsze zatrzymuje tachykardię. Lekarz twierdzi, że to i epizody nocne to bez związku z Trittico. Chciałabym poznać państwa opinię.
Dzień dobry, czasem zdarza się, że lęk spędza nam sen z powiek, nie bez powodu istnieje owe powiedzenie. Choroby psychosomatyczne charakteryzują się tym, że choć przyczyna tkwi w psychice (np. lęk, stres, stres przewlekły, fobie), to objawy dotyczą ciała (fale potu, problemy z zasypianiem, rozstrój żołądka, bóle w klatce piersiowej, kołatanie serca, migreny). Czy przeżywa Pani/Pan obecnie jakiś kryzys emocjonalny bądź psychiczny? Czy w życiu panuje chaos, niepokój, duży stres? Hipnoterapia pomaga nie tylko w normalnym zasypianiu, lecz wręcz wyzbyciu się irracjonalnego, zbyt intensywnego lęku, pozbyciu się nieadaptacyjnego stresu (również chronicznego). Pozdrawiam i zapraszam, szczerze rekomendując pracę w transie hipnotycznym, dzięki któremu Klient może pozbyć się nieadaptacyjnych reakcji emocjonalnych, a co za tym idzie, objawów behawioralnych, psychosomatycznych.
Sugeruję wizytę: Hipnoterapia - 300 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry,
stany charakteryzujące się trudnościami w zasypianiu, nocnym wybudzaniem się, bezsennością i inne związane ze snem, a także stany napięcia i niepokoju mogą występować w przebiegu wielu zaburzeń natury psychicznej, np. lękowych (napady paniki), depresyjnych, nerwicowych itp. Wieloletnie występowanie lub okresowe pojawianie się na przestrzeni lat może wskazywać na nieleczone tego typu zaburzenia. Nasilenie się stanów bezsenności, nocnego wybudzania się i związanego z tym nadmiernego niepokoju i lęku w ostatnim czasie może sugerować, że w Pani życiu ostatnio pojawiły się (lub wróciły) jakieś trudności, sytuacje silnie stresujące lub niepokojące problemy życiowe (trudności w bliskich relacjach, kryzys zawodowy, w związku itp.).
Zachęcam do skorzystania z usług pomocy terapeutycznej. Psychoterapia indywidualna jest uznaną metodą leczenia zaburzeń lękowych, nerwicowych, depresyjnych i wielu innych.