Biocenoza pochwy

4 odpowiedzi
Bardzo proszę o interpretację wyniku biocenozy pochwy:
Nabłonki: liczne wpw
Leukocyty: brak
Pałeczki G (-): brak
Ziarniaki G (+): nieliczne w preparacie
Drożdżaki, strzępki grzybni: nie znaleziono
Lactobacillus sp. - regulator pH (flora fizjolog.): pojedyncze w preparacie

Dodam że obecnie karmię piersią. 2 miesiące temu stosowałam globułki Albothyl. Po pobraniu biocenozy zaczęłam stosować globułki Hydrovag. Po zaaplikowaniu odczuwam jednak pieczenie w pochwie. Do tej pory zaaplikowałam 2 globułki. Nie wiem czy stosować je nadal. Leki z zalecenia lekarza w związku z problemami po porodzie.
W biocenozie pochwy nie stwierdzono infekcji ani stanu zapalnego, jednak ilość probiotycznych bakterii Lactobacillus, które zapewniają prawidłowe środowisko w pochwie jest obniżona. Wskazana jest suplementacja. Hydrovag radziłabym zamienić na inny, najlepiej preparat zawierający kwas hialuronowy w połączeniu z kwasem mlekowym lub bakteriami Lactobacillus.
Pozdrawiam.

Witam, w przypadku objawów nietolerancji globulek HydroVag należy go odstawić, można odczekać kilka dni i spróbować zastosować inny, jeśli jest taka potrzeba.
Pozdrawiam
Witam,
Należy wykonać wymaz z pochwy w kierunku bakterii tlenowych, beztlenowych i grzybów aby określić rodzaj bakterii i leczyć w sposób celowany. Biocenoza daje wynik wstępny. Stosowany preparat radziłbym odstawić.
z poważaniem
Tomasz Łabiak
Dzień dobry.
Prosze sie nie martwić odstępstwami od prawidłowej biocenozy w okresie laktacji. Znormalizuje sie po zakończeniu karmienia. Niski poziom Lactobacillus to następstwo obniżonego poziomu estrogenów w trakcie karmienia.
Pozdrawiam SK