Bielactwo u dziecka

3 odpowiedzi
Witam,
u córki pediatra podejrzewa bielactwo (brak opalenizny na końcówkach palców dłoni z wyraźną granicą w okolicach paznokci i po bokach palców). Nie chciałabym, żeby takie coś jej zostało w przyszłości, a tym bardziej rozszerzało się na dalsze partie skóry. Czy takie coś jest w ogóle do wyleczenia / zahamowania ? Jakie mogą być przyczyny i jak wygląda ewentualne leczenie i zapobieganie dalszemu postępowi (w rodzinie brak takich schorzeń).
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Nie znamy do końca przyczyny bielactwa poza tym że jest to choroba auto immunologiczna czyli z tzw autoagresji.Dlatego też nie umiemy jej skutecznie leczyć.Sprzyjają jej rozwojowi emocje, stresy ,rodzinne występowanie innych chorób autoimmunologicznych.

Witam bielactwo leczy się-leki zewntrzne, fototerpia. przyczyny-stres, zaburzenia hormonalne, stan zapalny, autoimmunologia. Konieczna jest diagnostyka i konsultacja
Dzien dobry . Troszkę za dużo by trzeba było pisać nt przyczyn ( a raczej teorii) powstawania bielactwa. Proponuję doczytać na rozzsądnym portalu tematycznym.Resztę dowie się Pani na wizycie u dermatologa. Nie mamy wpływu na przyszłość i niestety nie da się zapobiegać rozwojowi choroby. Radziłbym uzyskać skierowanie do Oddziału Dermatologii Dziecięcej w celu rozszerzonej diagnostyki i ew rozpoczęcia leczenia.Często zalecane są cykle naświetlań . W razie potrzeby zapraszam na wizytę.Pozdrawiam