Bielactwo i inne

7 odpowiedzi
Witam mam na imię Przemysław mam 14,5 lat i choruje na nabyte bielactwo od 5 klasy podstawówki. Chciałbym się dowiedzieć bardziej o tej chorobie i jak ją wyleczyć. Byłem już u dermatologa i przepisano mi maści które zużyłem i nic mi nie dały. Niestety przestałem chodzić do dermatologa z rodzicami z powodu że umarła pani doktor i że rodzice nie mieli czasu. Bielactwo się coraz bardziej rozwija i zmienia mi odcienie brwi,rzęs na białe.
Czasem również mam takie płaskie chrosty czerwone przez słońce albo przez duży wysiłek fizyczny które nie swędzą. Pojawiają się one od razu na całej twarzy , na szyi i na połowie klatki piersiowej (nie jestem na nic uczulony). Chciałbym się dowiedzieć również co to jest. Liczę na odpowiedz od specjalistów.
Przyczyna bielactwa nie jest tak do końca znana i w dużej mierze dlaltego leczy się to bardzo trudno. Typowo stosowane są masci ze sterydami- nie zawsze są skuteczne, poza tym trzeba je stosowac co najmniej kilka miesięcy. Dobrze by było, gdybyś pojechał z Rodzicami na wizytę do lekarza dermatologa (optymalnie na klinice dermatologii w Krakowei), potem leki ewentualnie mógłby Ci przepisywac lekarz rodzinny. Powinieneś korzystac z kremów z mocnym filtrem, żeby zmiany, które się nie opalają, były mniej widoczne, al także dlatego, że być moze Two drugi problem (opisywane krosty) ma zwiazek z podrażnieniem przez słońce.

Tak właśnie wygląda bielactwo. Prosze wybrać się do lekarza, aby kontynuować leczenie
Bielactwo jest chorobą w której w organiźmie powsają przeciwciała zwałczające melanocyty czyli komórki barwnikowreNiszczą one barwnik zawarty we włosach w skórze.Nie bardzo wiadomo do końca dlaczego tak się dzieje.Nie ma też skutecznego leczenia.Można przez dluższy czas wcierać maść Protopic ale nie zawsze pomaga.Trzeba zrobić badania hormonow tarczycy i w kierunku cukrzycy bo czasem jest to objaw innej choroby.Czasem zmiany ustąpią samoistnie po okresie dojrzewania
Witam,
trudno odpowiedzieć na Twoje drugie pytanie - to trzeba zobaczyć. Jeżeli chodzi o bielactwo to ciężka do leczenia choroba. Jeśli masz rozległe zmiany można naświetlać UVB 311nm. Rodzice muszą poszukać blisko Twojego miejsca zamieszkania, bo jest to długie leczenie.
Pozdrawiam
Emilia Łojewska
Leczenie bielactwa jest niestety frustrujące, czasem jedynym możliwym do osiągnięcia rezultatem jest zatrzymanie postępu choroby. Miejscowe leki przeciwzapalne są najczęściej stosowanym w Polsce leczeniem. Jednym z bardziej skutecznych ale mało dostępnych w Polsce metod jest leczenie laserem ekscymerowym
Witam serdecznie.
Problemy skórne to złożona sprawa.
Bardzo trudno jest ocenić stan skóry z lakonicznego opisu choroby.
Niestety nie obędzie się bez wizyty u specjalisty dermatologa.
Pozdrawiam
Bielactwo jest chorobą immunologiczną i niezwykle trudną w leczeniu. Nie wpływa ono na kondycję zdrowia jest jednak znacznym defektem kosmetycznym. Przy tak rozległych zmianach jedyne leczenie jakie może pomóc wymaga leczenia szpitalnego. Krostki o których Pan pisze mogą mieć różne źródło powstawania i nie ds. się internetowo stwierdzić czym są i jak je leczyć. Zalecam więc w oby przypadkach wizytę u lekarza dermatologa. W warunkach gabinetu lekarskiego bielactwa wyleczyć się nie da i musi Pan trafić na oddział szpitalny.