Białe, odbarwione plamki na skórze

8 odpowiedzi
Mam na skórze białe, odbarwione plamki na szyi i ramionach, które nie chcą się opalić.Powstały na skutek długo nie gojących się ropnych wyprysków, które wywołały stan zapalny skóry i skóra po tych krostach nie zdołała się sama zregenerować.Nie jest to z pewnością bielactwo czy łuszczyca.Chodziłam kiedyś na serię pilingów u dermatologa, ale nic to nie pomogło.
Jak można się ich pozbyć?
Czy istnieją jakieś zabiegi skutecznie pobudzające produkcję melaniny?
Słyszałam o fototerapii UVB, PUVA, laseroterapii CO2.
Czy pomogłyby takie zabiegi?
Może jest jakiś inny sposób?
Bardzo zależy mi na pozbyciu się tych białych plamek.
Szanowna Pani, zapraszam na konsultacje dermatologiczną - tylko w ten sposób będę w stanie Pani pomóc. Chciałabym mieć możliwość dokładnego obejrzenia opisywanych przez Panią zmian, a następnie zaproponowanie konkretnego rozwiązania. Pozdrawiam!

Dzień dobry,
odbarwienia są bardzo trudne do wyleczenia, a czasami wręcz niemożliwe. Fototerapia jest dobrym sposobem na odbarwienia ale w przypadku bielactwa czy różnych etapów łuszczycy, na tego rodzaju "plamki " nie przyniesie rezultatu. Jedyna nadzieja leży w zabiegach laserem frakcyjnym, ale jeśli po 2-3 zabiegach nie będzie efektu, to nie ma sensu dalsza kuracja.
To zależy czy są to tylko odbarwienia czy teź ubytek tkanki .Myślę,że można ew .zastosowac laser frakcyjny ale zmiany musi obejrzeć i zakwalifikować do takiego zabiegu lekarz pracujący na takim sprzęcie.
Czy jest to przebarwienie? Zazwyczaj po stanie zapalnym pozostaje nam nie odbarwiene a przebarwienie, które oczywiście leczymy. W przypadku białych plam dobre efekty otrzymujemy przy aplikacji kremu Protopic z zastosowaniem naświetlań UVB, pozdrawiam
Odbarwienia powstałe w wyniku stan ów zapalnych skóry i blizn są bardzo trudne do zredukowania. Jeśli w Pani przypadku nie pomogły peelingi w grę może wchodzić zastosowanie zabiegów z wykorzystaniem lasera frakcyjnego. Blizny jednak musi zobaczyć lekarz dermatolog aby wiarygodnie wypowiedzieć się na temat szans ich zredukowania.
Z opisu najprawdopodobniej doszło do zbliznowaceń.
Pozbycie się tego typu problemu to niestety nie będzie łatwe zadanie.
Z pewnością należy zacząć od konsultacji dermatologicznej aby dobrać właściwe rozwiązanie terapeutyczne.
Terapia zależy od rozpoznania- czy są to tylko odbarwienia pozapalne- które są łatwiejsze do leczenia , czy drobne blizenki- z nimi trudniej walczyć. Zapraszam na wizytę. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska
Typowo raczej złuszczanie (nie opalanie), w bardzo uporczywych przypadkach rodzaj tatuażu.