bezsens życia i nerwica

4 odpowiedzi
bezsens życia i nerwica
Witam, mam 25 lat i od około 5 lat mam ogromne problemy z panowaniem nad swoimi nerwami. Mam narzeczonego, który nie rozumie, dlaczego czasem porostu płacze, albo wybucham o pierdoły, czuje się przez to strasznie samotna. są takie dni , że mam ochotę tylko leżeć w łóżku i już nigdy z niego nie wychodzi. nie widzę sensu w życiu. Widzę , że wszystko robię źle i wydaje mi się,że ludzie mają mnie za ofiarę losu. Pracuję, kończę studia, i w tych sferach radzę sobie świetnie. ale w życiu osobistym jestem na samym dnie, czuje się brzydka, nieporadna i głupia. Na każdym kroku staram się udowodnić, ze jestem coś warta i coś potrafię. ale skutek jest zawsze ten sam, czuje się jeszcze większą ofiarą. nie wiem co robić, nawet gdy to piszę to nie potrafię nawet w 1% opisać jak naprawdę się czuję. Dwa miesiące temu zmarł mój tatuś, i od tamtej pory już w ogóle nie potrafię się pozbierać, denerwuję się nawet największą głupotą. Czy powinnam udać się na jakąś terapię? Czy zwykła rozmowa ze specjalistą mi pomoże?
Witam Panią,

Proponuję Pani skorzystanie z porady psychoterapeuty lub/i poddanie się psychoterapii. Obawiam się, że wyjście ze stanu w jakim się Pani znajduje wymaga pomocy specjalisty.

Ewa Lisowska-Kania

Dobry wieczór, opisywane przez Panią objawy wskazują na stan depresyjny, do tego dochodzi żałoba. Żałoba jest procesem normalnym, smutku po utracie bliskiej osoby nie leczymy i nie traktujemy jako patologii, ale jeśli trudno ją przeżywać - możemy w tym pomóc. Tym bardziej, że żałoba nałożyła się na wcześniejsze stany depresyjne (zrozumiałam, że objawy były wcześniej, przed śmiercią taty), może Pani potrzebować specjalistycznej opieki.
serdecznie pozdrawiam,
IG
Witam. Po przeczytaniu Pani listu sugerowałabym wizytę u lekarza psychiatry, gdyż mam wrażenie , że ma Pani symptomy depresji i być może potrzebna jest okresowa
farmakoterapia.Co do psychoterapii to najlepiej zgłosić się na konsultację do psychoterapeuty i razem podjąć decyzję o ewentualnej terapii. Zwykle polączenie leczenia i lekami i psychoterapia równocześnie przynoszą najlepsze efekty. Polecam psychoterapię psychodynamiczną. Lidia Tkaczyk
Dzień dobry, rozumiem, że to, czego Pani doświadcza wiąże się dla Pani z dużą uciążliwością na co dzień. To czy pomoże terapia czy zwykła rozmowa ze specjalistą będzie zależało w dużej mierze od Pani. Nigdy nie można powiedzieć, że coś na pewno komuś pomoże lub nie. Natomiast obiema rękoma podpisuje się pod pomysłem, że coś trzeba zrobić- jeżeli tylko na prawdę chce Pani zmiany swojej sytuacji.
pozdrawiam ciepło