Bezpieczne tabletki antykoncepcyjne

5 odpowiedzi
Tabletki antykoncepcyjne dostępne w Polsce jednocześnie hamują owulację, a gdyby jednak doszło do zapłodnienia, blokują zagnieżdżenie się zarodka. Które środki nie posiadają tego drugiego czynnika, tzn. nie zablokują zagnieżdżenia się zarodka, czyli są bezpieczne dla dziecka?
Stosowanie ciągłe progestagenów np. dezogestrelu hamuje wydzielanie LH, owulację oraz zagęszcza śluz szyjki macicy. Lek może być stosowany w czasie karmienia piersią i przez kobiety, które nie mogą bądź nie chcą stosować estrogenów. Tradycyjne środki antykoncepcyjne zawierające tylko progestageny (np. dezogestrel) nie zabezpieczają tak skutecznie, jak złożone środki antykoncepcyjne przed wystąpieniem ciąży pozamacicznej – w trakcie ich stosowania obserwowano bowiem owulacje.Pozdrawiam.

Tak nie jest. Jeżeli dojdzie do zapłodnienia komórki jajowej przez plemnik to dojdzie do zagnieżdżenia blastocysty. Zażywanie następnych tabletek nie likwiduje, a wręcz sprzyja ciąży mimo, że działanie hormonów nie jest korzystne dla zarodka.
Nie jest to: 2+2=4.
Lekarze powinni dobrze to tłumaczyć kobietom aby nie było takich jak powyższy dylematów.
Obecne na rynku tabletki antykoncepcyjne NIE blokują implantacji zarodka w jamie macicy.
Szanowna Pani - jeżeli tabletki "przepuszczą" owulację należy rozumieć, że obniży się czasowo poziom estrogenów to zadziała to także na endometrium umożliwiając zagnieżdżenie w przygotowanej następowo błonie macicy. i jeszcze jedno przecież nie sprawdza Pani każdorazowo czy w trakcie brania tabletek ma Pani owulacje - dowiaduje się Pani o niej zachodząc w ciążę. I jeszcze - na tym etapie jeżeli ciąża się utrzyma i zdrowa genetycznie nic jej nie grozi / na tym etapie - o tym pamiętajmy/ pzdr artur mazur kalisz
Witam, nie rozumiem w jakim celu planuje Pani zabezpieczać się przed nieplanowaną ciążą, a jednocześnie pragnie Pani w nią zajść??Przy prawidłowym stosowaniu dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest marginalne,a praktycznie wynika z błędu użytkownika. Zdaża się owszem,że do owulacji dochodzi w przerwie, częściej tej 7 dniowej, niż 4 dniowej, dlatego proponuję Pani stosować schemat 24+4 lub ciągły albo zastosować wkładkę domaciczną.
Nie jest Pani w stanie ocenić czy doszło do owulacji i powstania zarodka, a kolejno braku jego zagnieżdżenia, bo występuje krwawienie tzw. z odstawienia.
Tabletki "po" czyli Ella One i Escapelle nie blokują zagnieżdżenia i nie mają wpływu na ciążę, wbrew przekazom serwowanym przez media dobrej zmiany.