barwienie skory na twarzy

7 odpowiedzi
dzien doby Panstwu, otoz od pewnego czasu borykam sie z problemem na twarzy . W okolicach ust i srodkowej czesci twarzy mam przebarwienie koloru zoltawego siega to mniej wiecej zuchwy, i calych okolic przy ustach , skora w tym miejscu jest chropowata nie taka gladka jak inna na twarzy prosze o porade czy mozna to jakos wybielic sa jakies kremy ?
Szanowna Pani, przebarwienia skóry zaliczamy do zaburzeń barwnikowych. Istnieje wiele przyczyn powstawania przebarwień np. stosowanie doustnej antykoncepcji, zaburzenia hormonalne, problemy z funkcjonowaniem wątroby czy nadczynność tarczycy. Opisywany przez Panią przypadek może być o podłożu alergicznym - zastanawiająca jest zwłaszcza ta chropowata skóra. Proszę się zastanowić i przeanalizować ostatni jadłospis - jakie produkty Pani spożywała, czy coś nowego pojawiło się w diecie? Warto również zwrócić uwagę na środki pielęgnacyjne - możliwe, że któryś np. z kremów do twarzy Panią podrażnił? Swoje wątpliwości należy skonsultować z dermatologiem w trakcie standardowej wizyty lekarskiej.

Witam,
przebarwienia na twarzy to trudny temat. Podstawa to całoroczna ochrona SPF 50+.
Skuteczne są peelingi medyczne np; YellowPeel czy Cosmelan, laseroterapia.
Zapraszam
Emilia Łojewska
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Nie mam wystarczająco dużo informacji na teat tych zmian. Przczyny ich pojawienia sie moga być różne. Niektórych plam nie da sie usunąc, a tylko zaleczać. Zapraszam na konsultacje
Witam,
Zmiana musi być oceniona wizualnie i dopiero po takiej konsultacji można rozważać sposoby leczenia.
Pozdrawiam
Zmiany trzeba obejrzeć aby dobrać odpowiednią metodę leczenia.Lokalizacja przebarwień nie jest typowa.Ta lokalizacja może odpowiadać łojotokowemu zapaleniu skóry i wtedy należałoby najpierw leczyć farmakologicznie a ew.potem np laserem bądź pilingami.
Niestety bez badania trudno ustalić rozpoznanie- czy jest to tylko przebarwienie czy zmiany chorobowe innej natury. Właściwe rozpoznanie daje dopiero szansę na powodzenie leczenia. zalecam konsultacje u specjalisty. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska
Tak, są preparaty do stosowania zewnętrznego, ewentualnie możliwości zabiegowe, ale proponuję, aby przed podjęciem decyzji o ich stosowaniu zmiany skórne ocenił lekarz podczas konsultacji, wtedy dobierze odpowiednią metodę.