Bardzo zły stan psychiczny

20 odpowiedzi
Dzień dobry - jestem młodym chłopakiem, który wyczynowo trenuje kulturystyke mam 21 lat - stosuje i stosowalem środki dopingujace np. Testosteron, Trenbolon, Anapolon, Nandrolon, Clenbuterol, Winstrol itd. Mam problemy ze sobą - czuję się wyobcowany, zagubiony, nie śpię po 3 doby pod rząd mam wahania emocjonalne i zamykam się w sobie - ponadto próbowałem się powiesić na drążku w pokoju (targnac się na swoje życie) - noszę spory bagaż doświadczeń - ojca alkoholika i wiele złych scen z domu oraz bardzo przeżywam chorobę mamy i jej cierpienie - nie umiem sobie z tym wszystkim poradzić - co robić? Proszę o pomoc.
Dzień dobry,

być może Pana złe samopoczucie ma podłoże psychiczne, ale w kontekście tego, że stosował Pan sterydy może także być związane z tym faktem. Innymi słowy po zaprzestaniu stosowaniu sterydów poziom testosteronu we krwi ulega drastycznemu obniżeniu, co może być przyczyną stanów depresyjnych i pogorszenia samopoczucia łącznie z trudnościami ze snem. Dlatego moim zdaniem przed udaniem się do psychoterapeuty powinien Pan zrobić u lekarza rodzinnego kompleksowe badania wraz z badaniem poziomu testosteronu we krwi.

Z poważaniem.
Adam Zajączkowski

Obecne u Pana objawy mogą być wywołane lub zaostrzone w wyniku autodestrukcyjnych zachowań i stosowania szkodliwych substancji. Zalecam konsultację z psychiatrą i psychologiem.
Szanowny Panie. Z tego co widzę z Pana informacji mogę napisać tyle: proszę nie czekać tylko zgłosić się do specjalisty (psychologa - na pewno, psychiatry - raczej też). Tego typu stanów absolutnie nie należy bagatelizować. Obniżenia nastroju oraz poczucie wyobcowania mają raczej tendencję do nasilania się a nie zanikania. Pozostałe wątki (ojciec alkoholik, chora matka, branie środków dopingujących itd.) są również niezmiernie ważne i warte poruszenia w kontakcie z psychoterapeutą/ psychiatrą. Jeszcze raz powtarzam - niech Pan nie czeka tylko uda się do najbliższej Poradni Zdrowia Psychicznego ewentualnie (jeśli Pana na to stać) to na wizytę prywatną do psychiatry i psychologa (terapeuty/ psychoterapeuty). Z większością problemów jesteśmy sobie w stanie poradzić jeśli mamy wsparcie osób bliskich ewentualnie specjalistów. Życzę powodzenia. RP
Zacznijmy od tego, że cieszę się, że napisał Pan tu o swoich kłopotach. Targnięcie się na swoje życie nie powiodło się i dzięki temu może Pan już dziś zadbać o siebie- o swoje ciało, o swoją psychikę i o swoje życie. Gdyby jednak chęć odebrania sobie życia powtórzyła się proszę wówczas zgłosić się do instytucji, która udzieli Panu wsparcia (może to być pogotowie, poradnia zdrowia psychicznego, centrum interwencji kryzysowej, a nawet telefon zaufania). Priorytetem jest ochronić Pana życie.

Chcę też podkreślić, że samo to jak szczegółowo widzi Pan tło swoich problemów to bardzo dużo w procesie zmiany. Najprawdopodobniej słusznie wiąże Pan swój stan ze stosowaniem dopingu, bo te środki mogą mieć ogromny wpływ nie tylko na Pana ciało na zewnątrz, ale także na to jak pracuje mózg, a także cała gospodarka hormonalna organizmu (a ta odpowiedzialna jest chociażby za nastrój czy sen). Nie znam sposobów postępowania po stosowaniu tego typu środków, tu potrzebny byłby kontakt z lekarzem.
Rozumiem też, że bagaż doświadczeń, o którym Pan napisał ciąży Panu do dziś. Nic dziwnego, że nastąpiło załamanie- mało który człowiek potrafi wyjść z podobnych przeżyć bez szwanku. Zatem bardzo dobrze, że zgłosił się Pan po pomoc.

Po tym rozeznaniu w internecie warto aby rozważył Pan kontakt z psychologiem, psychoterapeutą. Tak jak trener jest od prawidłowego prowadzenia treningu do uzyskania wymarzonego ciała, tak psychoterapeuta jest tym, który pomaga przezwyciężać trudne doświadczenia, wychodzić z nałogów, dźwigać presję wysoko postawionych poprzeczek, a także pomoże w realizacji innych celów, jakie Pan sobie postawi. Proszę poszukać takiej osoby w Pana mieście.

Życzę powodzenia!
Dzień dobry,
Pisze Pan o cierpieniu psychicznym, po części pewnie związanym z trudną przeszłością (ojciec alkoholik + sprawca przemocy ?) oraz domyślam się, że poważna choroba matki, która również przeżywa cierpienie. Poczucie wyobcowania, trudności ze snem, wahania nastroju oraz myśli i próby samobójcze są poważnym sygnałem, że nie radzi sobie Pan w obecnej sytuacji, która przerasta Pana zdolności adaptacyjne. Dodatkowo wyczynowe uprawianie sportu i używanie środków dopingujących z pewnością mogą pogłębiać Pana wahania nastroju. Polecam kontakt z psychoterapeutą i lek. psychiatrą. Nie wykluczone, że potrzebna będzie też opieka terapeuty uzależnień z uwagi na zażywanie przez Pana sterydów anaboliczno- androgennych. Proszę nie zwlekać i zgłosić się po pomoc.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Paulina Dąbrowska
Witam serdecznie.
Z tego co Pan pisze, wnioskuję, że Pana codzienne funkcjonowanie jest utrudnione, w związku z czym sugeruję wizytę u psychologa/psychoterapeuty. Moim zdaniem mogą to być objawy depresji, a sam sobie Pan z tym nie poradzi.
Pozdrawiam
Z tego co Pan pisze to jest Pan w sytuacji kryzysu. Wydaje się że jest Panu obecnie na tyle trudno, że warto zgłosić się na konsultację do terapeuty, który powie Panu czy warto (z farmakoterapią - czyli wsparciem psychiatry czy też bez lekarstw) rozpocząć pracę psychoterapeutyczną mającą na celu wsparcie Pana w wychodzeniu z obecnego "dołka" i szukanie rozwiązań na przyszłość, by mógł radzić sobie Pan samodzielnie z trudnościami jakie Pana otaczać będą.
Potrzebuje Pan pomocy specjalistycznej. Najlepszym rozwiązaniem będzie pilne udanie się do psychiatry i do psychoterapeuty. Gdyby miał Pan ponownie myśli samobójcze może Pan zadzwonć na pogotowie i poinformować o swoim stanie. Proszę nie lekceważyć tej sytuacji i proszę dokładne przestrzegać zaleceń lekarza i terapeuty. Powodzenia.
Witam, proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem psychiatrą i psychologiem. Proszę nie zwlekać, jeżeli potrzebuje Pan rozmowy, wsparcia, może Pan skorzystać z telefonu zaufania, który znajdzie Pan na stronie Miejskiego Centrum Interwencji Kryzysowej w Poznaniu. Czynny od poniedziałku do piątku 19.00- 7.00, w soboty od godz. 15.00-nieprzerwanie do poniedziałku do godz. 7.00 w dni świąteczne całą dobę. Otrzyma Pan tam również wsparcie psychologiczne bez konieczności oczekiwania i skierowania. Pozdrawiam serdecznie
Witam Pana. Bardzo się zdenerwowałam czytając to co Pan napisał. Bardzo proszę nie bagatelizować swoich objawów. Bardzo proszę jak najszybciej zgłosić się do lekarza psychiatry. To, że podejmuje Pan próby suicydalne to jest bardzo niepokojące i nie ma na co czekać. W drugiej kolejności proszę rozważyć skorzystanie z pomocy psychoterapeuty. Połączenie ewentualnej farmakoterapii i psychoterapii powinno pomóc. Trzymam kciuki za Pana
Pozdrawiam serdecznie
Witam serdecznie, przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale nie wyświetliła mi się wcześniej ta wiadomość. Przykro mi, że te wszystkie sytuacje mają miejsce w Pana życiu. Proszę pamiętać, że zawsze jest wyjście chociaż można go nie widzieć w danym momencie. Potrzebuje Pan dobrego psychoterapeuty. Chętnie służę pomocą, ale chyba Pan pisze z Poznania? Dobrze by było poszukać terapeuty schematu i zrobić test na depresję (są różne dostępne w internecie, polecam test Becka). Może Pan mieć depresję ze względu na środki, które Pan zażywał ale też mogą być inne powody. Depresja jest chorobą zagrażającą życiu, ale łatwo się ją leczy. Psychiatra przepisze Panu leki, które już po 1 m-cu pomogą Panu poczuć się lepiej. Proszę zadbać o siebie! Na pewno jest Pan wyjątkowym człowiekiem i tak jak każdy może mieć Pan gorszy czas. Z własnego doświadczenia i doświadczenia pacjentów wiem, że mimo trudności, które powodują że nie chce nam się żyć, przychodzi zmiana w życiu i po terapii jesteśmy silniejsi. Proszę poszukać terapeutę schematu, on Panu pomoże zrozumieć to, co się z Panem dzieje i poradzić sobie z tym co Pan nosi od dzieciństwa. (A jeśli będzie Pan chciał przyjść do mnie, zapraszam). Pozdrawiam Maria Imbierowicz
Dzień dobry,

mimo młodego wieku pisze Pan o wielu ciężkich doświadczeniach. Mam wrażenie, że Pana zły stan potęgowany jest przez zażywane środki dopingujące. Proponuję rozważyć wizytę u lekarza psychiatry, który w pierwszej kolejności przy pomocy leków będzie w stanie ustabilizować Pana nastrój, szczególnie po próbie samobójczej (obowiązkowo proszę wspomnieć o zażywanych środkach).
Co do tematów związanych z doświadczeniami rodzinnymi to najlepsza byłaby psychoterapia, rozważyłabym zarówno formę indywidualnej terapii jak i spotkań DDA. Jeśli pozwalają Panu na to środki finansowe to najlepiej byłoby znaleźć jak najszybciej terapeutę, jeśli nie może Pan pozwolić sobie na wizyty prywatne, wówczas proszę dowiedzieć się o wolnych terminach na NFZ np.w Ośrodku Zdrowia Psychicznego w Poznaniu przy ulicy Kosmonautów lub innych placówkach publicznej służby zdrowia.

Życzę dużo siły i wytrwałości w drodze do lepszego zdrowia.
Pozdrawiam
Anna Jerzak/Psychonomia.pl
Szanowny Panie, zgodnie z Pana wypowiedzią, Pana stan zagraża bezpośrednio zdrowiu i życiu! Zalecam natychmiastową konsultację z lekarzem psychiatrą!
Dzień dobry,
Wspomina Pan o trzech czynnikach, które obecnie mogą wpływać na Pana samopoczucie - środki dopingujące, trudna przeszłość w rodzinie alkoholowej oraz choroba mamy. Podejmował Pan próbę samobójczą, bardzo Pan cierpi. Wydaje mi się, że najlepiej będzie, jeśli jak najszybciej zgłosi się Pan na konsultację do lekarza psychiatry, który oceni w jakim stopniu Pana samopoczucie może być spowodowane stosowanymi środkami oraz zdecyduje o ewentualnej farmakoterapii, aby pomóc Panu poradzić sobie z bezsennością i wahaniami nastroju. Jednocześnie warto umówić się na wizytę do psychoterapeuty. Psychoterapia pomoże Panu lepiej radzić sobie z obecną trudna sytuacją spowodowaną chorobą mamy oraz z obciążającą przeszłością. Jestem przekonana, że korzystając z profesjonalnego wsparcia, jest Pan w stanie poradzić sobie z problemami, już zaczął Pan szukać pomocy we właściwym miejscu.
Pozdrawiam serdecznie
Aneta Bielejec
Dzień dobry,
to co przeczytałam bardzo mnie zamartwiło. Jest Pan bardzo młodym człowiekiem który sam musi o siebie jak najszybciej powalczyć. Koniecznie powinien Pan udać się do najbliższej Poradni Zdrowia Psychicznego, ( najlepiej przyszpitalnej) psychiatry, psychologa, ewentualnie do Poradni( Ośrodka leczącego uzależnienia ). W razie kryzysu może tez Pan zadzwonić na 116 123.
Wychowując się w domu z przemocą, agresją , chorobą, brakiem poczucia bezpieczeństwa, samotnością, dziecko ma na sobie tak wielkie obciążenie że musi je w jakiś sposób odreagować. Dzieje się to na wiele sposobów, a faktycznie najlepiej jak jest to sport. W Pana przypadku jednak sport bardzo ryzykowny dla młodego człowieka. Po pierwsze ma Pan predyspozycje do uzależnień , po drugie ilość środków dopingujących które Pan brał ( bierze ) jest przerażająca. Zapewne doskonale się Pan orientuje jak rozległe negatywne są skutki brania takich substancji. Oprócz tego że uzależniają to przykładowo amfetamina, podobnie jak wiele innych stymulantów może spowodować całkowite rozregulowanie lub zniszczenie receptorów dopaminergicznych a w efekcie doprowadzić do silnych depresji, czy nawet psychoz. Innymi objawami może być bezsenność, agresja lub brak łaknienia. Po sterydach anaboliczno- androgennych często występują napady lękowe, depresje urojenia, zaburzenia osobowości, zanik jąder, bezpłodność, impotencja. Po środkach przeciwbólowych często występują zaburzenia koncentracji i koordynacji ruchów…tak więc prawdopodobnie to co Pan zażywa wpływa na to jak Pan się czuje.
Nie napisałam , że powinien Pan odstawić koniecznie i w pierwszej kolejności środki dopingujące ( chociaż to najważniejsza sprawa) ponieważ wiem że samemu będzie Panu bardzo trudno to zrobić i zrezygnować z jednej rzeczy która zapewne jest sensem Pana życia. Niestety to co Pana buduje jako mężczyznę, człowieka jednocześnie Pana zabija. Proszę powalczyć o siebie i iść do specjalistów.
Trzymam kciuki
Magda Synowska
Witam serdecznie, rozumiem że doświadcza Pan wielu nieprzyjemnych stanów emocjonalnych. Proponuję wizytę u psychiatry i psychoterapeuty. Ważne aby nie pozostał Pan sam bez wsparcia. Proszę poszukać specjalisty w okolicy miejsca zamieszkania. Powodzenia
Witam,
zdecydowanie prosze udac sie do psychiatry i psychologa, ktorzy Pana pokieruja w leczeniu.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry.
Jeśli myśli samobójcze utrzymują się i nie ma Pan wsparcia w najbliższym otoczeniu, proszę zadzwonić na całodobowy telefon zaufania lub zgłosić się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej w swojej miejscowości, kontakty znajdzie Pan w internecie. Tam otrzyma Pan pomoc psychologiczną oraz informację co może Pan zrobić dalej. Nie można lekceważyć objawów jakie Pan opisał ponieważ są poważne. Z pewnością powinien Pan trafić na konsultację do lekarza psychiatry. Lekarz podejmie decyzję co do dalszych krokach w leczeniu i skieruje Pana dalej, np. w celu wykonania odpowiednich badań. Konieczne będzie odstawienie środków dopingujących, pod opieką lekarza. Uważam, że potrzebuje Pan także psychoterapii ponieważ doświadczenia wyniesione z domu rodzinnego obciążają Pana. Proszę nie zwlekać i udać się po pomoc. Jest Pan bardzo młodym człowiekiem i myślę, że warto zawalczyć o siebie.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia oraz życzliwych ludzi na drodze.
Emilia Szymanowicz
Wspomniane przez Pana motywy podejmowania prób samobójczych, problemy ze snem wymagają dokładnej analizy. Prawdopodobnie występuje u Pana syndrom DDA - dorosłe dzieci alkoholików, który przejawia się zagubieniem, poczuciem derealizacji i depersonalizacji. Pomóc może psychoterapia, jeśli chciałby Pan się podjąć. Pozdrawiam i zapraszam.
Dzień dobry,
Na początek zalecałbym wizytę u lekarza psychiatry w związku z podjęta przez Pana próbą samobójczą. Podczas wizyty koniecznie proszę powiadomić lekarza o przyjmowanych substancjach. Jeśli chodzi o chorobę mamy czy inne złe doświadczenia, które przeżywa Pan w domu zachęcałabym żeby udał się Pan do psychoterapeuty. Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę psychiczną.
Substancje, które Pan przyjmuje, mogą siać spore spustoszenie w organizmie dlatego i w tym wypadku radziłabym udać się na konsultację do lekarza, który zleci Panu podstawowe badania.