Bardzo słaby zarost

4 odpowiedzi
Witam

Mam 26 lat, jestem mężczyzną i mam pewien nietypowy problem. Mimo swojego wieku mam bardzo mały zarost na twarzy, prawie w ogóle. Wygląda jak ten u 15 - 17-latków, jest jak taki jasny meszek z pojedynczymi czarnymi włoskami. Pod nosem i na brodzie rośnie mi zarost normalnie, a na reszcie twarzy jak u dziecka. Sprawia mi to ogromny dyskomfort, wręcz wstyd. Czuję się, że ludzie widzą to, że nie jestem męski jak na swój wiek. Nawet często się dziwią jak mówię o swoim wieku. Mam wrażenie jakbym się nie starzał, nie stawał męski, jak facet. Moje dłonie i mięśnie są jak u kobiet słabe, mimo że przez jakiś czas chodziłem na siłownie i brałem białko. Ciężko mi było przytyć. Myślałem, że to może jest spowodowane niedoborem testosteronu lub DHEAS, ale zrobiłem badania kilka dni temu i wyniki są w normie.

Proszę mi powiedzieć jaki może być medyczny problem, że mój zarost "stanął w miejscu" i wygląda jak u dziecka? Czy powinienem zrobić jakieś inne badania, a jeśli tak to jakie? Rozumiem, że konieczna będzie i tak wizyta u lekarza, ale chciałbym chociaż wiedzieć co przygotować, po prostu nie stać mnie na wielokrotne wizyty.

Gdyby nie fakt, że mam z tego powodu wtórne problemy, np. obniżone poczucie wartości, obniżone mocno poczucie męskości, bycie traktowanym mało poważnie przez innych (a szczególnie podczas np. rozmowy o pracę), bycie nieatrakcyjnym seksualnie..., jestem zmuszony coś z tym problemem zrobić. Nie chcę stracić swojej męskości, jeśli za tym może stać przyczyna organiczna.

Dziękuję serdecznie za odpowiedź.
Myślę, że najpierw powinien Pan skontaktować się z endokrynologiem. On zleci konieczne badania i postawi diagnozę, ewentualnie pokieruje do innych lekarzy. Pozdrawiam.

Dzień dobry, trudno mi odpowiedzieć na Pana zapytania ponieważ brakuje wielu informacji, dobrej diagnostyki, badania medycznego itd. Rekomendowałabym przede wszystkim konsultację u androloga/urologa. Odczytuje w Pana wypowiedziach, iż jest to kwestia bardzo ważna i Pana niepokojąca. Niepewność, niskie poczucie własnej wartości a w konsekwencji trudności z utożsamianiem się w roli męskiej mogą prowadzić do znacznie obniżonego nastroju. Gdyby potrzebował Pan konsultacji seksuologicznej po wstępnej diagnostyce medycznej, zapraszam do kontaktu.Pozdrawiam
Szanowny Panie

Przyczyną może być również ilość androgenów i podziałów w ich obrębie w organizmie, które są również odpowiedzialne za męskie cechy. Zachęcam do wizyty u psychologa w celu popracowania nad akceptacją tego stanu. Na pocieszenie dodam że są kobiety które wręcz poszukują mężczyzn z mniejszą ilością owłosienia, więc dla tego typu kobiet będzie Pan równie atrakcyjny seksualne jak dla innych kobiet mężczyźni bardziej owłosieni. Z poważaniem. Adrianna Stawarz
Dziękuję za zaufanie,
Pana męskość boli ale w wymiarze psychicznym i dlatego sądzę, że najlepiej aby Pan poszukał dla siebie zaufanego psychologa aby o tym porozmawiać i razem z nim wypracować sposób radzenia sobie z tym problemem i przede wszystkim sposób na to aby cieszyć się z życia .