bardzo silny ból zatok

4 odpowiedzi
Dzień dobry, mam problem już od dłuższego czasu z zatokami. Mam bardzo silny ból nosa między oczami. Od ok. miesiąca też ciągle kicham. Nie mam kataru, ani zatkanego nosa. Nie mam też alergii. Ok. miesiąc temu byłam u lekarza rodzinnego to zalecił mi jakieś tabletki które nic nie pomogły i krople do nosa po których nie widziałam efektów. Powiedział, że to może być objaw przeziębienia, gdzie ja od 2 miesięcy nie byłam chora. Od tamtej pory jestem na lekach przeciwbólowych, które pomagają na chwile. Mam niedoczynność tarczycy nie wiem czy to może mieć jakiś związek z tymi zatokami.
Proszę wykonać tomografię komputerową zatok to wyjaśni czy sa zmiany zapalne w sitowiu czy też nie

Witam serdecznie!
W pierwszej kolejności - niezbędna konsultacja laryngologiczna z rozważeniem badań uzupełniających - wymaz, badanie obrazowe zatok ( HRCT), endoskopia?
W chwili obecnej proponowałbym irygację donosową + leki donosowe o działaniu p/zapalnym.
Do rozważenia szczepionki immumodulujące (uodparniajace) - doustne/iniekcyjne, żeby zabezpieczyć przed nawrotami infekcji?

W przypadku pytań/wątpliwości służę pomocą. Celem ukierunkowania właściwego leczenia proszę o kontakt!
Marcin Daroszewski - laryngolog-bydgoscz.pl
A może trzeba zrobić tomografię komputerową zatok przynosowych i udać się do laryngologa.
Pozdrawiam,
Prof. A> Krzeski
Bez wizyty i badania laryngologicznego nic nie mogę poradzić. Przyczyn bólu nosa może być wiele. Objawów jednak raczej nie wiązałbym z zatokami