bardzo silne zawroty głowy

4 odpowiedzi
Pomocy nie wiem co mam robić mam bardzo duże zawroty głowy bóle głowy otępienie omdlenia oczywiście miałam rezonans i tomograf i wyszło tylko krzywa przegroda zatoki i migdałki więc neurolog kazała leczyć się u laryngologa, za rok mam dopiero operacje przegrody nosowej. Pytanie czy ta operacja może mi pomóc ? I w ogóle dlaczego mam takie silne zawroty głowy bóle głowy że czasami nawet z łóżka nie mogę wstać ?
Witam serdecznie!
W przypadku opisywanych dolegliwości należałoby wykonać pełną diagnostykę otoneurologiczną (VNG, SEP, VEP, VEMP, BERA) - całość możliwa do wykonania w Bydgoszczy - analizując kompleksowo poszczególne składowe zmysłu równowagi (błędnik, wzrok, proprioceptory - czucie głębokie) jesteśmy w stanie określić lokalizację ewentualnej patologii - aczkolwiek zdarzają się sytuację kiedy nie można znaleźć uchwytnej patologii.
W odniesieniu do skrzywionej przegrody nosa - bardzo małe prawdopodobieństwo wpływu na zaburzenia równowagi.
Pozdrawiam i zapraszam.
Marcin Daroszewski - laryngolog-bydgoszcz.pl

Witam
W moim przekonaniu delikatnie mówiąc mało jest prawdopodobna przyczyna zawrotów głowy związana ze skrzywieniem przegrody nosa; jakie są wyniki ENG? rtg kręgosłupa szyjnego?
Proszę wykonać badanie VNG
Zawroty głowy to schorzenie wymagające wielospecjalistycznej diagnostyki m.in neurologicznej i laryngologicznej. Z badań dodatkowych często wykonywane są USG -Doppler tętnic szyjnych, EKG, morfologia krwi, glikemia, VNG ( tzw. badanie błędników)
Na pytanie czy skrzywiona przegroda i migdałki powodują zawroty głowy można dość jednoznacznie powiedzieć, że nie. Co nie wyklucza wskazań do tego zabiegu jeśli występują zapalenia zatok, czy zaburzenia drożności nosa.
Proponuję udać się z tym problemem do laryngologa.