Bardzo proszę o wskazówki co do ewentualnego leczenia czy operacji kręgosłupa na podstawie wyniku re

3 odpowiedzi
Bardzo proszę o wskazówki co do ewentualnego leczenia czy operacji kręgosłupa na podstawie wyniku rezonansu magnetycznego, który załączam poniżej. Bardzo często boli mnie głowa, mam dość słabe czucie w dłoniach, szczególnie w prawej ręce, ogólnie problem stanowi długie stanie, klęczenie, prace domowe gdzie trzeba użyć siły dłoni.
-esowate skrzywienie kręgosłupa, lewowypukłe w segmencie piersiowym,
-patologiczna kyfoza szyjnego odcinka kręgosłupa z dokanałowymi wpukleniami krążków m/k C4/5, C5/6, C6/7; na poziomie C5/6 cechy ucisku rdzenia kręgowego i względnej stenozy centralnej kanału kręgowego w postaci redukcji wymiaru a-p worka oponowego do ok. 11 mm
-na kilku poziomach piersiowego odcinka kręgosłupa protruzje krążków m/k o maksymalnej grubości do 4 mm
-zwiększenie ilości płynu w jamie prawego stawu ramienno-łopatkowego.
Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam
Elżbieta
Dobry wieczór. To poważne. Konieczna wizyta u specjalisty, badanie lekarskie i ocena obrazu kręgosłupa. Zajmuję się leczeniem takich stanów. Zapraszam na konsultację. Krzysztof Zapałowicz

Dzień dobry. Ponieważ radiolog opisał cechy ucisku rdzenia kręgowego sytuacja ta może wymagać leczenia operacyjnego. Kluczowe są badanie lekarskie i osobista ocena wyników badań, od nich zależy kwalifikacja do dalszego leczenia. Wskazana jest wizyta z wynikiem badania MR. Pozdrawiam
Dzień dobry. Na podstawie dostarczonego opisu nie mogę jednoznacznie wypowiedzieć się na temat leczenia operacyjnego. Istotne jest w tym przypadku badanie fizykalne oraz osobiste zobaczenie wyniku badania rezonansu magnetycznego. Jeśli objawy przeważają w dłoniach być może konieczne będzie jeszcze wykonanie badania przewodnictwa nerwowego celem wykluczenia zespołu cieśni nadgarstka.