Bardzo proszę o o odpowiedź czy jeśli miałam angine bądź zapalenie gardła i migdałków, wynik rezonansu może wskazywać błędny wynik?
Najważniejsze pytanie czego dotyczyło badanie MRI? Jakiej struktury i w jakim celu było przeprowadzone. Rezonans magnetyczny umożliwia w sposób nieinwazyjny badanie wszystkich wewnętrznych, anatomicznych struktur organizmu (kości, tkanek miękkich, mózgu, serca, kanału szkieletowego).Obróbka komputerowa pozwala również na stworzenie trójwymiarowych obrazów badanych narządów.Rezonans magnetyczny pozwala określić w jakim stanie fizjologicznym znajdują się narządy wewnętrzne, tkanki, a dzięki zastosowaniu kontrastu również ich funkcji - np. przepływ krwi przez struktury mózgowe, ewentualne zwężenia, inne patologie. Precyzyjnie określa zmiany patologiczne w układzie mięśniowym i szkieletowym, a nawet w szpiku kostnym. Dzięki badaniu możliwe jest uwidocznienie naczyń krwionośnych, jamy serca i mięśnia sercowego. W głównej mierze w obrazowaniu tym uwidocznią się choroby ośrodkowego układu nerwowego (stwardnienie rozsiane, nowotwory mózgu, choroba Alzheimera, zaburzenia neurologiczne, guzy kanału kręgowego) oraz guzy w tkankach miękkich, guzy serca, płuc, nowotworów narządów rodnych. Stan zapalny może pokazać nacieki ropne, pogrubienie struktury danego narządu, ale lekarz radiolog odczyta podczas dokonywania analizy tego obrazowania medycznego.

Specjaliści w zakresie leczenia: nowotwory

Piotr Szybiński

Piotr Szybiński

Chirurg, Onkolog

Kraków

Karolina Wróblewska

Karolina Wróblewska

Dietetyk, Specjalista medycyny naturalnej

Białystok

Michał Piotr Kędzierski

Michał Piotr Kędzierski

Ortopeda

Szczecin

Jacek Kaczmarski

Jacek Kaczmarski

Chirurg, Onkolog, Diagnostyk

Pabianice

Katarzyna Walas

Katarzyna Walas

Dietetyk

Wrocław

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 21 pytań dotyczących usługi: nowotwory

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.