Bardzo proszę o interpretację wyniku tomografu mojej mamy. Mama ma 64 lata choruje na tarczycę i ost

1 odpowiedzi
Bardzo proszę o interpretację wyniku tomografu mojej mamy. Mama ma 64 lata choruje na tarczycę i ostatnimi czasy ma zawroty głowy, ma czasem silne bóle głowy a ostatnio miała wymioty oraz silne kręcenie w głowie. Proszę o interpretację wyniku, czy dzieje się coś złego?:
W istocie białej płatów czołowych i ciemieniowych widoczne są nieliczne ogniska hiperintensywne w obrazach T2- Zależnych 1 FLAIR, nieulegające wzmocnieniu kontrastowemu. Największe ognisko wielk. 5 mm w L płacie czołowym. Obraz MR w pierwszej kolejności sugeruje zmiany o charakterze niedokrwiennym przewlekłym. Mało prawdopodobny jest inny charakter zmian ( w przebiegu neuroinfecji? demielinizacyjne?) Niwielkie obszary gliozy przy rogach czołowych komór bocznych, L>P. Ciało modzelowate umiarkowanie ścieńczałe w zakresie trzonu. Układ komorowy symetryczny, nieco poszerzony.
Obustronnie pojedyncze, drobne poszerzone przestrzenie okołonaczyniowe w strukturach głęblokich. Poza tym struktury mózgowia zmian patologicznych nie wykazują.
Ogniskowe wzmocnienie kompleksu nn. VII i VIII po stronie P wielk. ok. 4.3 mm, prawdopodobnie nerwiak. Zmiany zapalne w zatoce klinowej.
Duża przepuklina krążka m/k na poziomie C5/6( widoczna na granicy badania) uciskająca w dużym stopniu na worek oponowy i rdzeń kręgowy.
Bardzo proszę o interpretację, nic z tego nierozmie i bardzo się martwię o mamę. Do lekarza oczywiście mama jest zapisana ale termin jest bardzo odległy ;-(
Wynik badania rezonansu zawsze trzeba korelować z objawami pacjenta i wynikami badania przedmiotowego, tak więc mama musi zostać skonsultowana osobiście przez neurologa (rozumiem, że to do niego jest zapisana), ponadto sugerowałbym konsultację neurochirurgiczną (podejrzenie nerwiaka n. VII/VIII; proszę zabrać płytę CD z rezonansu) i laryngologiczną (podejrzenie ww. nerwiaka, zmiany zapalne zatoki klinowej).