Bardzo prosze o interpretacje wyniku rezonansu. Badaniem objeto odcinek c1-Th3.Zniesienie lordozy kr

1 odpowiedzi
Bardzo prosze o interpretacje wyniku rezonansu. Badaniem objeto odcinek c1-Th3.Zniesienie lordozy kregosłupa szyjnego w odcinku C3-C6.Na poziomie C6/C7 okrężna wypuklina oraz prawostronna protruzja dootworowa wlk.4,5mm,znacznie zwężająca prawy otwor miedzykregowy z uciskiem na korzenie w jego świetle .Niewielki bulging krążka C5/C6.Rdzeń szyjny prawidlowej grubosci i sygnału ,bez zmian ogniskowych,rezerwa płynowa okołordzeniowa zachowana.Prawidłowy sygnał szpiku uwidocznionych kregów. Prosze o odpowiedz czy cos mozna z tym zrobic bezoperacyjnie ,rechabilitacją np.?
Dzień dobry. Postępowanie medyczne zależy nie od opisu radiologa lecz od stanu klinicznego pacjenta. Dlatego przez internet bez zbadania pacjenta nie jest możliwe określenie postępowania. Nie wykluczona próba podtępowania zachowawczego pod warunkiem, że nie będzie istotnych odchyleń w badaniu neurologicznym. Pozdrawiam