Bardzo proszę o interpretację wyniku MR stawu ramiennego lewego. Ból barku od 10 msc. Płyn w stawie

1 odpowiedzi
Bardzo proszę o interpretację wyniku MR stawu ramiennego lewego. Ból barku od 10 msc.
Płyn w stawie ramiennym, płyn spływa do pogrubiałego i obrzękniętego zachyłka tylnego. Pogrubiałe z widoczną przebudową bliznowatą więzadło kruczo-ramienne. Zmiany jak w barku zamrożonym.
Płyn w kaletce podkruczej, podbarkowej, w obrębie płynu widoczne są elementy morforyczne. Przerośnięta błona maziowa w górnej części stawu. Rozerwanie obrąbka stawowego górnego typi SLAP z odseparowaniem obrąbka przedniego w górnej części (g.12-3) z wytworzeniem śródobrąbkowego gangoliona na tym poziomie. Poza tym obrąbek stawowy w zakresie widocznym w badaniu wydaje się być zachowany. Ocena obrąbka w badaniu bez kontrastu, badaniem referencyjnym dla oceny obrąbka stawowego jest arto-MR. Ścięgno głowy długiej mięśnia 2-głowego ramienia położone w bruździe międzyguzkowej, w górnej części bruzdy ścięgno jest obrzęknięte, pogrubiałe i nieco doprzyśrodkowo przyparte z widocznym podwichaniem z uszkodzeniem więzadła kruczo-ramiennego i panewkowo-ramiennego górnego. Ciągłość ścięgna zachowana. Zmiany degeneracyjne w obrębie ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego, ciągłość ścięgna zachowana. Zmiany degeneracyjne w obrębie ścięgna m podłopatkowego, ciągłość ścięgna zachowana. Ścięgna mięśnia podgrzebieniowego i obłego mniejszego o zachowanej ciągłości. Mięśnie stożka ( nad, podgrzebieniowy, podłopatkowy i obły mniejszy) o zachowanej objętości i prawidłowej intensywności sygnały bez zmian o typie konwersji tłuszczowej. Zeszlifowanie górno-tylnej części głowy kości ramiennej Hill Sachs. Głowa kości ramiennej ustawiona w dyskretnym górnym podwichnięciu. Zmiany zwyrodnieniowo-zapalne w stawie obojczykowo-barkowym. Acromion typu 2. Przestrzeń granicznej szerokości.
Lekarze do tej pory ból barku tłumaczyli zmianami w kręgosłupie szyjnym - skierowanie na operacje kręgosłupa. Wizyta u ortopedy dopiero za dwa tygodnie.
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź
Obkurczające zapalenie torebki stawowej - najpewniej obecne objawy to sztywne ograniczenie zakresu ruchu oraz ból ( szczególnie nocny). Postępowanie w tym przypadku to rozluźnianie mięśni przykręgosłupowych oraz zakaz zażywania NLPZ. Więcej można powiedzieć po analizie MR