Bardzo proszę o interpretację wyniku badania MR. Badanie wykonane z powodu silnych, ciaglych boli gl

1 odpowiedzi
Bardzo proszę o interpretację wyniku badania MR. Badanie wykonane z powodu silnych, ciaglych boli glowy i częstych migren. Wspomnę, że od jakiegoś czasu mam klopoty z "wysłowieniem", z doborem słów i czasami pojawiają się zawroty glowy, które trwają kilka dni i zanikają. Nie mam nadciśnienia, miażdżycy.
Uklad komorowy z asymetrią komór bocznych (szersza prawa), poza tym nieposzerzony, nieprzemieszczony.
Torbiel pajeczynowki o dl. 2,5 cm gleb.ponad 1cm na tylno-przysrodkowej sklepistosci prawej półkuli móżdżku. Poza tym przestrzenie podpajeczynowkowe prawidlowe.
Pojedyncze, 3mm ognisko naczyniopochodne o wysokim sygnale w obrazach Flair zlokalizowane podkorowo w istocie białej prawego płata czołowego.
Dziękuję z gory za pomoc ( wizyta u neurologa niestety za kilka tygodni)
Nie ma powodu do niepokoju, nic " ostrego " się nie dzieje.
Istotną sprawą jest leczenie migreny, które zależy od ilości migren w ciągu miesiąca oraz skuteczności leków przerywających ból głowy. Jeżeli migren jest więcej niż 3-4 w ciągu miesiąca należy włączyć leczenie profilaktyczne, które ma na celu zapobiegać występowaniu bólów głowy. Migrena, która występuje częściej, a nie jest odpowiednio leczona, łatwo może przekształcić się w migrenę przewlekłą. Nadużywanie leków przeciwbólowych ( więcej niż 8-10 w ciągu miesiaca) może z kolei doprowadzić do polekowych bólów głowy.