Bardzo proszę o interpretację wyników testu obciążenia glukozą (wykonany ze względu na podejrzenie i

4 odpowiedzi
Bardzo proszę o interpretację wyników testu obciążenia glukozą (wykonany ze względu na podejrzenie insulinooporności: notoryczne zmęczenie, senność, drażliwość, ciągłe uczucie głodu)
Glukoza i insulina na czczo
Glukoza i insulina po 1h od obciążenia glukozą 75g
Glukoza i insulina po 2h od obciążenia glukozą 75g

Wyniki:
Insulina
Na czczo – 6,4 µIU/ml
Po 1 h – 22,3 µIU/ml
Po 2 h – 17,1 µIU/ml

Glukoza
Na czczo – 84 mg/dl
Po 1h – 81 mg/dl
Po 2h – 86 mg/dl

Dziękuję,
Witam.Wyniki nie wskazują na jakis istotny problem z insulinoopornością.

Wyniku testu nie potwierdzają insulinooporności. Objawy mogą wskazywać na obecność nietolerancji pokarmowej.
Szanowa Pani/Szanowny Panie. Wszystkie przytoczone wyniki są w normie. Proszę jednak mieć świadomość, że w medycynie nie chodzi o to aby mieć dobre wyniki laboratoryjne lecz aby być zdrowym. Innymi słowy nie leczymy wyników lecz pacjenta. Piszę może nieco ironicznie ale narasta moda robienia przeróżnych badań i poźniej szukanie porady u dr Google lub u lekarzy, którzy się dadzą złapać w pułapkę. Przyznam, że sam przez pewien czas udzielałem się na forach udzielając odpowiedzi na pytania jak Pani/Pana. To nie ma sensu. Brak kontaktu z pacjentem, brak możliwości zebrania wywiadu i brak możliwości zbadania pacjenta nie pozwala wielu wypadkach na wyciągnięcie trafnych wniosków. Zwracam się do wszystkich pacjentów czytających tę odpowiedź: Dajcie sobie szansę traktowania Was podmiotowo a nie jak liczbę wyrażającą jakiś wynik laboratoryjny. Za długo już pracuję w tym zawodzie aby nie dostrzegać dehumanizacji medycyny. Aby pacjent miał poczucie podmiotowego traktowania o lekarz komfort dobrze spełnionej porady musi dojść do bezpośredniego kontaktu. Medycyna "internetowa" to, w mojej opinii, ślepa uliczka.
Brak cech insulinooporności, Natomiast ostateczna interpretacja wyniku zależy od objawów i obrazu klinicznego. Pozdrawiam