Bardzo potrzebuję porady psychologicznej. Zupełnie nie radzę sobie z zazdrością o męża. Jesteśmy w z

3 odpowiedzi
Bardzo potrzebuję porady psychologicznej. Zupełnie nie radzę sobie z zazdrością o męża. Jesteśmy w zwiazku małżeńskim od roku, ja w osmym miesiącu ciąży. Mąż nie chce się ze mna kochać ale za to lubi oglądać filmy pornograficzne i bardzo zwraca uwage na aktrakcyjne kobiety na ulicy. I jego specyficzne żarty do kolegow na temat "lasek". Wpadam w straszne nerwy wrecz w depresje z tego powodu, nie potrafie się skupić na niczym.... nie wierze mu ani nie ufam. Boje się że prędzej czy później mnie zostawi. Od zawsze tez mam problem z niską samoocenę... czy rzeczywiście mam problem? Czy to normalne że faceci tak mają?? Proszę o poradę
Dzień dobry, to ważne, że zastanawia się Pani nad siłą swoich przeżyć wobec męża. Rzeczywiście nadmiarowa zazdrość zwykle wiąże się z niską samooceną. Oba stany mogą (choć nie muszą) spowodować szkody w parze. Zachęcam do osobistej wizyty u psychoterapeuty w celu dokładniejszego przyjżenia się Pani obecnym przeżyciom. Po takiej wizycie bedzie Pani miała szerszy obraz swoich przeżyć i być może dojdzie do wniosku, że chce podjąć terapię w której pracuje Pani nad podniesieniem poczucia własnej wartości i w efekcie zmniejszy sobie poziom zazdrości o męża, a być może sama rozmowa pomoże Pani zrozumieć swoje potrzeby i uczicia w tym dość niezwykłym dla Pani okresie życia. Pozdrawiam, Beata Szulik Bomba

Dzień dobry, z tego co Pani pisze widać, że zależy Pani na małżeństwie. To jak czujemy się sami z sobą wpływa na różne obszary w naszym życiu między innymi w związku.
W takiej sytuacji warto odwiedzić gabinet psychologiczny. Podczas terapii będzie Pani mogła przyjrzeć się bliżej pewnym ciążącym kwestiom.
Pozdrawiam ciepło, Terapeutka Zaburzeń Odżywiania Aleksandra Dejewska
Dzień dobry. Nadmierna zazdrość może mieć związek z niskim poczuciem własnej wartości, ale ja postawiłabym tu pytanie, czy faktycznie Pani zazdrość jest nadmierna? Bo z tego, co Pani pisze, mąż daje Pani pewne powody do zazdrości. Dobrze byłoby z nim porozmawiać i wyjaśnić, co Pani czuje, oraz postawić granice - ma Pani prawo nie życzyć sobie, by mąż w Pani obecności oglądał się za innymi kobietami. Funkcjonowanie związku jest wypadkową zachowania dwóch osób, natomiast często jest tak, że nie znają one wzajemnie swoich potrzeb i oczekiwań i sprawiają sobie przykrość bez premedytacji.
A nad poczuciem własnej wartości zawsze warto popracować.