Bardzo długa miesiączka

5 odpowiedzi
Witam. Około 2 miesiące temu poroniłam w 8.tygodniu ciąży. Było to poronienie samoistne zupełne więc obyło się bez łyżeczkowania. Krwawienie trwało ok.2 tygodnie po czym udałam się do ginekologa, który stwierdził, że wszystko jest w porządku. Miesiączka wypadała mi na dnień 13 września. W tym dniu pojawiło się lekkie krwawienie, które dwa dmi później ustało, po czym wystąpiło 20 września i trwa do dziś tj. 20dni. Czy takie zaburzenie może występować? Czy to normalne? Nadmienię, że poza ciągłym krwawieniem (występuje również skrzeplina jak przy każdej miesiączce) nic mi nie dolega.

Pozdrawiam
Po poronieniu miesiączka może książkowo opóźnić się o dwa do trzech tygodni ale krwawienie przez 20 dni na pewno nie jest prawidłowe i wymaga diagnostyki np.USG oraz oceny bHCG /przetrwała choroba trofoblastyczna /często przyczyna i powikłanie poronienia/

Witam,
Tak długie krwawienie wymaga pilnej konsultacji ginekologa z badaniem USG ginekologicznym. Należy także wykonać morfologię krwi aby wykluczyć anemię oraz dokładnie sprawdzić czy nie pozostawiono tkanek płodu w jamie macicy. Pozostała diagnostyka i działanie zależy od wyników wyżej wymienionych badań.
z poważaniem
Tomasz Łabiak
Szanowna Pani,
Tak czasami bywa z poronieniami samoistnymi prowadzonymi zachowawczo. Wydaje mi się, że obecnie miesiączka trwająca 20 dni to zbyt długo. Ja na Pani miejscu udałbym się do ginekologa. Trzeba Panią zbadać, może zrobić USG, może wyłyżeczkować jamę macicy. Trudno Pani pomóc przez internet...
Z wyrazami szacunku,
CS
Dzień dobry
Dobrze byłoby oznaczyć poziom beta HCG i skonsultować się z zaufanym ginekologiem
Konieczna jest wizyta i wykonanie bhcg.